| rebellefleur88 a întrebat:

Buna,vreau sa va cer sfatul intr-o privinta, sunt cu cineva de aproximativ 6 luni si in ultima perioada ne certam intruna din cauza faptului ca il vedeam foarte distant si se comporta aiurea,si cand ii spuneam chestiile astea imi zicea ca el nu vede ceva iesit din comun,el a stat cu cu o fata si ea l-a inselat si a suferit mult dar mi-a zis ca a uitat-o, dar nu stiu de ce se comporta asa cu mine si i-am zis de o gramada de ori sa inceteze ca ma pierde, ieri i-am trimis un mesaj in care intr-un fel i-am spus ca ne despartim ca m-am saturat sa trag de el cu toate ca zice ca tine la mine si nu vrea sa ma piarda pentru ca zice ca nu sunt ca celelalte si i-am demonstrat multe lucruri si i-am fost alaturi dupa ce i-am trimis mesajul nu mi-a zis nimic nu am mai vorbit de 1 zi ce ma sfatuiti?sad

9 răspunsuri:
| adelynaa a răspuns:

Stiu ce simti si eu am trecut prin eva asemator, doar ca la mine el ii asa de felul lui indiferent, ma rog. ar trebui sa va vedeti sa vorbiti fata-n fata. suna l sau trimite-i mesaj ca vrei sa va vedeti si sa vorbiti sa lamuriti anumite chestiuni. intreaba-l de ce se comporta asa? sti eu din experienta mea am observat ca intr-o relatie trebuie sa mai induri anumite anumite lucru atat fata cat si baiatul... daca 2 persoane se accepta cu bune cu rele ca nu toti suntem perfecti atunci relatia merge inspre bine altfel se pierde totul. degeaba la inceputul unei relatii de fiecare data ii bine pentru ca suntem "indragostiti pana peste cap" dar odata si odata apar si anumite neintelegeri

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul clar nu vrea sa treaca inca odata prin ce a trecut si de aceea este asa distant. daca tu nu te simti bine in relaia asta mai bine va despartiti, nu are rost sa lupti cu morile de vant

| neutrino a răspuns:

I-ai trimis mesajul, el s-a bucurat si s-a conformat dorintei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil exagerezi.
Stii? Se zica ca, suferinta apare atunci cand nu suntem iubiti cum ne dorim noi. Fiecare persoana e diferita.
Daca-l iubesti, trebuie sa-i accepti atat defectele, cat si calitatile. Sa incerci sa intelegi ca asa e el.Probabil se inchide asa mult in 'el' pentru ca a suferit in trecut si oarecum, ii e frica de o eventuala dezamagire.
Intelege-l si fii multumita de ce ai. Daca te respecta, te iubeste si la randul lui, te accepta asa cum esti, nu-l pierde pentru un moft.
Si eu aveam problema asta si eram atat de copilaroasa.Deabea acum realizez. Ma enerva la culme ca nu era 'romantic', ca nu spunea ceea ce-mi doream sa aud, ca nu facea gesturi foarte tandre. Am avut noroc ca mi-a deschis ochii si ca m-a facut sa inteleg ca fiecare persoana iubeste in felul ei. Daca nu e tandru sau romantic si, daca uneori are momente in care e 'rece', usor distant, nu inseamna ca nu ma iubeste.Inseamna ca trece printr-o perioada urata, stresanta.

Vorbeste cu el, intelege-l daca nu-ti doresti sa-l pierzi, iar daca nu ii face placere sa faca un anumit lucru, nu te supara.Stii cum se zice, gusturile nu se discuta.

Depinde la ce te-ai referit cand ai zis ca se comporta aiurea.

| rebellefleur88 explică (pentru anonim_4396):

Problema ca e indiferent si nu ma prea respecta si doarehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru rebellefleur88):

Daca nu te respecta, e grav.Mai ales daca ii permiti.
Vorbeste cu el,spune-i ce te apasa, ce ai pe suflet, iar daca reactioneaza aiurea sau continua sa fie asa, cel mai bine e sa pui punct.
Daca nu te respecta acum, mai incolo ce se va intampla?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tu ai vrut despartire? Daca ceva s-a rupt intre voi ori discutati serios ori ia-o de la capat cu altcineva.

| KMaddieK a răspuns:

Pai as crede ca ceva se intampla cu el si nu vrea sa-ti spuna, daca a fost apropiat si in ultimul timp s-a indepartat, eu cred ca a asteptat momentul asta, adica daca i-ai zis ca te desparti de el si nu ti-a zis nimic, sau poate ma insel si nu vrea sa-ti arate ca sufera, cauta-l tu! discuta cu el, daca are ceva, daca l-a deranjat ceva, incerca sa-i spui (daca reusesti sa vorbesti cu el ) ca a fost o decizie la nervi si ca tii la el si te deranjeaza ca s-a indepartat, renunta la orgoliu, poate el in momentul asta suferawinking

| rebellefleur88 explică (pentru KMaddieK):

Am discutat si simt ca pe de o parte vrea sa ramanem impreuna dar o parte nu stie ce vrea e asa aiurea... cred ca orice persoana care nu stiu are parte de foarte multa indiferenta se satura cu toate ca il iubesti pe omu de langa tine dar iti dai seama ca parca ai fost o batjocura