| sweetgirl_6205 a întrebat:

vreau sa va cer si eu cateva sfaturi in problema mea.La mine in clasa sunt 3 fete cu care nu ma inteleg deloc eu si prietena mea, am incercat sincer dar am vazut ca pic de proasta si nu se merita. Ele erau bune prietene cu un coleg, mai exact la una ii placea de el dar acesta o refuza total.Eu nu aveam nicio treaba cu colegul asta decat ceau ceau.Pana intr-o zi cand am inceput sa facem glume si am ajuns sa ne combinam, a fost exact ca in paradis, pana si colegi ne ziceau ce bine va sta parca sunteti facuti unul pentru celalat bineinteles fara cele 3 care ne urau si erau foarte invidioase. A venit vacanta.Eu ma asteptam sa fie totul super si asa a si fost o luna dupa care el mi-a spus ca merge la tara la tatal lui si ca sta vreo luna cel putin. Vreau sa specific ca nu e departe unde a mers.Eu nu am vrut sa fiu nesuferita si am zis ok desi la inceout l-am rugat sa nu plece. El a plecat si am hotarat sa ma duc si eu la tara dar mai departe ca distanta. El a zis foarte bine, asa iti mai ocupi timpu pana vin eu.Am plecat si eu.Am vorbit in fiecare zi la telefon, uneori de doua ori pe zi alte ori o data.Am stat despartiti aproape 2 luni dar cum spuneam am vorbit la telefon in fiecare zi si ne spuneam mi-e dor de tine, te iubesc din astea. A trecut vacanta, am revenit amandoi si inainte sa inceapa scoala cu vreo cateva zile a fost la mine si am constatat ca e un pic mai rece. Dar n-am bagat de seama, el zicea ca nu se simte bine. A venit si prima zi de scoala, totul ok mi se parea mie. Dar observ zilele urmatoare ca e rece cu mine. Dupa aproximativ 3-4 zile am zis sa vorbesc cu el sa vad am facut eu ceva.Nu intelegeam de ce e asa, noi care eram perfecti.Si il intreb pe mess daca e suparat pe mine, el zice ca "nuuuu deloc". Apoi ma gandesc sa-l intreb daca ma iubeste ca inainte sau, si cu greu imi spune ca nu ca inainte. Bun, vb la tel eu plang ca o proasta si el imi zice dar nu ne-am despartit. A doua zi ii zic "hai la mine ca sa vb". Cred ca va puteti imagina ca ne-am despartit, el a zis ca nu vrea sa-si bata joc de mine si eu am zis atunci ne despartim, mi-a zis ca ii pare rau, ne-am strans in brate eu cu lacrimi in ochi normal si a plecat. Mi'e foarte greu pentru ca e langa mine in fiecare zi si mai sunt si tipele alea, daca nu ar fi ele macar nu mi-ar fi asa greu.Sunt sigura ca vor sari in sus cand vor vedea ca ne-am despartit si se vor da pe langa el.Eu nu stiu cum o sa rezist, sincer m-am gandit sa ma transfer la alt liceu dar am vorbit si cu mama si mi-a spus ca nu pot fi o lasa sa fug, sa renunt la tot pentru el si mai ales pentru ele. Dar spuneti-mi ce sa fac, eu ma gandesc doar la prima zi in care suntem despartiti la scoala si nu stiu cum o sa fac sa nu plang, sa nu le iau de par pe alea ca vor incerca sa-mi faca in ciudacrying(((((crying((((((AJUTOORRRsadOricum si daca ar fi fost sa stiu atunci cand mam combinat cu el ca se va termina asa tot as fi spus da, nu as fi refuzat dar chiar nu m-am gandit ca se va termina acum cand imi era lumea la draga.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturisadMultumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| alessyca a răspuns:

Capul sus.Am avut si eu conflicte cu 2-3 colege, nu din cauza baietilor, ma rog, atata timp cat ai coloana vertebrala nu ai tu de ce sa pleci capul in fata lor.Stai linistita nu e nici primul, nici ultimul si pun pariu ca mai sunt o groza de baieti care ar da orice pentru o fata ca tine. Cat despre el...nu stiu ce sa zic ai putea sa vorbesti cu un prieten mai apropit de'al lui sa vezi ce are... asa sunt baietii, complicatii rau.Sau cine stie daca simte ceva pentru tine, nu cred ca o sa reziste si o sa-ti ceara sa va impacati.
Fruntea sus.esti o invingatoare nu o invinsa:*...succes!

3 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu stiu cad de bine sunt in masura sa-ti dau un sfat dar se vede ca inca il iubesti asa ca ele o sa-ti faca in ciuda. Fa ceva daca vezi ca se combina cu ele. Vorbeste cu un prieten de incredere cu care sa te "combini" dar si el sa stie spune-i ca vrei sa te ajute. Fai in ciuda si sa mai ii ceri sfaturi ca nu sti uneori cum sa te porti cu el.Cand vezi ca prietenia merge perfect cu el, despartate si sa te vada plangand putin spunand ca tu nu poti fericita si ca nu vei fi vreodata. Daca nu merge nu stiu.

| Candyman a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa te intereseze ce zic fetele celelalte. Sunt invidioase. Mai bine ai discuta cu el sa vezi de ce a considerat el ca e cazul sa va despartiti. Poate chiar nu te iubeste. Cat timp ati fost impreuna? Nu dramatiza.

| sweetgirl_6205 explică:

Am discutat cu el prima data si l-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine si a spus ca nu ca inainte. A doua zi a venit la mine am vorbit si l-am intrebat daca nu mai simti ce ai simtit pentru mine ce planuri ai.si a zis ca nu stie.atunci am zis eu."pai at ne desp" si el a zis ca nu merit sa-si bata joc de mine si ca da...cam asta a fost despartirea