| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva si sa-mi dati o parere (stiu ca problemele de sanatate nu se discuta pe forum). Acum 3 zile am facut sex cu iubitul meu (pentru prima oara) protejat, dar a ejaculat in mine cu prezervativ si cand a scos-o a zis ca era doar semi tare, nu scosese chiar imediat, insa prezervativul parea ok si exact cum il lasase. Inainte sa fac asta aveam simptome premenstruale si cam era perioada in care trebuia sa-mi vina menstruatia. Si acum inca astept asta si nu mai vine. Oare ce e de facut? E posibil sa fi ramas insarcinata? Adica totusi, erau sanse de maxim 10% banuiesc.

Răspuns Câştigător
| Marius925990 a răspuns:

Sunt sanse de 0% de fapt. Chiar si daca ejacula fara prezervativ in interior erau tot 0%. Intelegeti, sunteti fertile doar la ovulatie si putin inaintea ei(2-3 zile) in rest si mai ales dupa ovulatie nu exista sarcina daca si-a dat drumul in prezervativ.
2. Daca nu o are aschie de subtire nu contează ca nu era maxim de erect penisul partenerului deci prezervativul fiind montat corect si nefiind spart, nu exista motive de ingrijorare. Gabdeste-te logic, si daca licridul ejacultor iesea pe marginea prezervativului(aproape imposibil) curgea pe pat sau pur si simplu ramanea prezervativul in tine(iarasi nici o problema pentru ca ar curge afara).
Nu prea esti pusa la punct si sper ca nu ai sub 18 ani, daca da, nu esti pregatita si posibil sa fi facut o greseala. Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Marius925990):

Mulțumesc. Nu, am 19, e ok. Sunt informata dar chestia asta imi dadea batai de cap pentru ca el era ingrijorat. Si chiar daca eram la ovulatie si nu o scotea imediat tot era ok nu? Adica sa fi fost prezervativul fixat.

| Marius925990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca prezervativul nu era fisurat si erai la ovulatie tot nu aveai cum sa fi insarcinata. Nu e asa simplu pe cum pare. unii oameni se chinuie sa faca un copil si fac sex neprotejat la menstruatie si chiar si asa dureaza cateva luni dar se poate intampla si repede.

| anonim_4396 explică (pentru Marius925990):

Asa este, ai dreptate. Eh noi ne gandeam la cele mai minuscule particule laughing) ne vedeam deja f fertili. Da, multumesc pentru raspunsuri

| antiqque a răspuns (pentru Marius925990):

Sex neprotejat ca sa faci copil? Cea mai mare idiotenie, sunt sanse 0.

| sofisis a răspuns (pentru Marius925990):

Ce misto. Doar 3 zile pe luna risti sa ramai? Ce tare! D'aia avem atatea mame "din greseala", nu? Se poate ramane in majoritatea zilelor din luna. Pentru ca, corpul nu este masinarie si da rateuri. Poti avea ovulatie spontana. Ai auzit de ea? Poti ramane in cazuri extreme si cand esti pe stop. Stiai asta? Poti avea 2 ovulatii pe luna. Nu mai dati asa date exacte pentru ca nu se aplica mereu.

| Alfonso34 a răspuns (pentru Marius925990):

Am făcut sex când eram pe ovulație, nu și a dat drumu în mine dar am făcut a doilea număr fără sa urineze, doar sa șters! E posibil sa fiu însărcinată?

| Annabella9719 a răspuns (pentru sofisis):

Asa e.Eu am ramas insarcinata intr-o perioada nefertila! Nu la ovulatie!

20 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu este posibil sa fii gravida.

| sofisis a răspuns:

Si eu laughing)

| Goete a răspuns:

10% - care e parerea ta, ti se pare atat de putin incat merita sa risti?

| antiqque a răspuns (pentru Goete):

N-auzi bre ca e 0%?

| Goete a răspuns (pentru antiqque):

Bre, Bleg mai esti. Citeste inca o data ce am scris si ce a scris ea.
Daca vei fi capabil sa intelegi, ca nu cred Bre. Adio

| Goete a răspuns:

Prost esti tu daca nu intelegi ca eu vorbeam despre faotul ca ea crede - conform spuselor ei - ca riscul era de 10% si a acceptat riscul la care credea ca se expune.
Daca nu sunteti capabili sa intelegeti niste fraze simple, e vai de capul vostru.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Da e ok, pana la urma nu sunt insarcinata rolling on the floor)

| Annabella9719 a răspuns:

De cate zile ti-a intarziat menstruatia?

| anonim_4396 explică (pentru Annabella9719):

Ideea e ca nu stiam sigur pe ce data vine luna asta caci e neregulata. Dar ma chinuie niste multe simptome de o săptămână si ma supara ca nu mai vine odata.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca ai menstruatie neregulata, la revedere perioada fertila cat de cat fixa. Nu ai cum sa calculezi. Deci da, exista oricand risc de sarcina.

| Annabella9719 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe ce data a venit luna trecuta.Si a mea era si este neregulata.Venea la diferente de cateva zile sau chiar o saptamana.

| anonim_4396 explică (pentru Annabella9719):

Pai pe 19.Luna asta a intarziat 3 zile doar din cauza ca mi-am inceput viata sexuala, cred.

| antiqque a răspuns:

Erau 0% chiar, nu ai cum sa fii insarcinata.