| Devil21 a întrebat:

Buna!
Vreau sa va povestesc despre experiența mea mai neplăcută de ieri:A venit iubitul meu la mine si am inceput sa facem dragoste, totul bine si frumos pana cand am stat eu deasupra.
In momentul acela m-a cuprins o oboseală de imi venea să lesin, au început sa ma doara foarte rau picioarele stand in acea poziție (menționez ca n-am stat mai mult de 1 min pentru ca pur si simplu eram extenuată) și începusem sa ma rog de el sa ne oprim pentru ca nu mai pot; cu toate ca simteam plăcere.
Acum întrebarea mea este :de ce mi s-a întâmplat asta? Chiar atat de obositor e sa stai deasupra? Vreau cateva sfaturi poate chiar o soluție pentru ca nu imi place sa il las nesatisfăcut sau" pe uscat."
Tin sa precizez:sunt tânără, el e primul cu care am facut-o și nu am experiență sexuala(ar fi pentru a 2-3 oara cand o fac)-poate si asta ar putea fi un factor.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic si fa-ti niste analize medicale, fiindca starile de oboseala excesiva sau lesin nu se datoreaza partidei sexuale abia incepute, ci unei problem de santate pe care o ai si nu ai habar de existenta ei.

| mihai69 a răspuns:

Ce note ai la sport? Mă tem că nu poți face mai mult de 10 genuflexiuni la rând...
E nevoie de o condiție fizică excelentă pentru un sex de calitate.

| Devil21 explică (pentru mihai69):

Am uitat sa precizez; Am avut doar 10 la sport, am facut multe sporturi si sala..nu stiu de la ce ar putea fi.
Si nu se pune problema de genuflexiuni pentru ca faceam si fac destule

| mihai69 a răspuns (pentru Devil21):

Atunci, în primul rând îmi cer scuze.
În al doilea, poate ar fi bine să discuți despre asta cu medicul tău de familie; el va decide dacă au fost doar emoțiile, sau poate vreo afecțiune (și care anume).

| Dintrebare a răspuns:

Incearca sa gasesti o pozitie confortabila. Nu e obligatoriu sa stai tu deasupra. Puteti alterna pozitiile cand unul dintre voi oboseste. Dar tu obosesti repede in general? Sau doar in situatia asta? Daca obosesti repede in general atunci poti merge la un control la medic. Daca nu, tine cont de ce am scris la inceputul comentariului.

| AndreeaWTS a răspuns:

Probabil ar trebui să mergi și să-ți faci niște analize medicale.
Ceea ce povestești tu seamănă cu o cădere de calciu (hipocalcemie). Cam așa se manifestă, cu oboseală extremă și lipsă de energie.
În orice caz, normal nu e să ți se întâmple așa ceva.

| Devil21 explică (pentru AndreeaWTS):

Asta voi face.Multumesc!