| PurpleStardust a întrebat:

Bună,
Vreau să vă rog sa împarțiți cu mine din experiența voastră. Ultima menstruație a durat doar 2 zile, foarte redusă cantitativ. Am făcut un test de sarcină care a ieșit FOARTE slab pozitiv, peste 2 zile altul care a ieșit negativ. Am programare la ginecolog abia pe data de 10 și nu îmi pot găsi locul între timp.
A mai avut cineva astfel de situații?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face DUPA 7-10 zile de intarziere!
Daca ai avut partide sexuale neprotejate in ultima luna, atunci ai sanse reale sa ramai insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi sigura si convinsa ca rezultatul testului de sarcina efectuat este VALID, VALABIL si mai ales CORECT, testul trebuie facut doar dupa trecerea a 7 zile fata de data la care a pornit sangerarea. Pentru ca testul de sarcina sa fie corect efectuat te invit sa accesezi link-ul urmator in care este prezentat de insusi medicul ginecolog Laurentiu Craciunas cum se efectueaza acasa testulde sarcina pe baza urinei. Multa sanatate!
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

| Necunoscut112 a răspuns:

Mai încearcă încă un test, dimineata. Daca iese tot negativ, probabil nu a fost bun cel care ti-a arătat a două linie f slab colorata.

| gabriielaaa a răspuns:

Mie misa întâmplă ca una din lini sa apară stearsă si era pozitiv dar odată ce l-ai făcut adoua oară si a iesit negativ nu cred ca esti si se mai întâmplă sa curgă prea putin si sa nu fie normal. Nu ar trebui să-ți faci griji în privința sarcini dar e bine că faci un control. Sănătate.