| Clau2002 a întrebat:

Buna,vreau sa va spun ca m-am indragostit...dar nu stiu cum sa il fac pe el sa simta asta pentru mine,nu invatam la aceeasi scoala,dar suntem prieteni,din ce stiu eu la el in clasa sunt fete rautacioase,eu nu sunt asa,l-am sunat azi si am vorbit,ceea ce nu se intampla mai deloc...ce sa fac in continuare ca sa il atrag? el e destul de haios cu mine,imi spune glume si sta mereu drept,foarte drept in fata mea,odata ne-am atins intamplator si a suras,nu stiu ce sa fac, va rog, ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| SweetLove21 a răspuns:

Incearca sa i faci si tu diverse glume cum iti face el(cum ca ce s-ar intampla daca tie iti place de el)si observa-i reactia si raspunsul.Incearca sa fi asa cum esti tu in fata lui si nu te preface, pentru ca atunci o sa creada ca esti o prefacuta si nu e bn.Incearca sa il inviti sa faceti diverse activitati impreuna care sa va apropie mai mult, sa iesiti dupa ore in parc, la o terasa sa vorbiti.Mai stii... Poate si el este indragostit de tine si i este rusine sa iti spuna.Nu trebuie sa tii cont de ceea ce spun fetele rautacioase din clasa de la el...Tu dovedeste-i ca esti puternica, si stapana pe situatie si ca stii ce iti doresti.Arata-i ca esti diferita si ca il iubesti cu adevarat.Fa-l sa te considere unica fata care i acorda atentie si care il sprijina si i este alaturi si la greu nu doar la bine.Iesiti mult, distrati-va si vorbeste mult cu el despre orice iti trece tie prin minte.

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Uite,daca e sa te placa, te va placea, nu trebuie sa faci anumite chestii, la 3 ii zici o gluma,la si jumatate ii zambesti dupa iti dai parul dupa ureche. Nu trebuie sa,,il faci sa te placa". Gandeste-te la filmele acelea cand fetele le dau ceva magic baietilor ca sa se indragosteasca de ele,iar dupa un timp,ele se gandesc,daca nu le-ar fi dat acel lucru daca ar mai fi fost indragostite de ele. Trebuie sa fii tu,naturala. Sa faci ce iti place,sa spui ce vrei, ce simti. Si daca nu te place, asta este. Daca nu te place pentru ceea ce esti, nu este indeajuns de bun pentru tine. Si eu am mai patit asa, si nu a fost nicio tragedie.

| neutrino a răspuns:

Acum este timpul sa faca el ceva, nu tu. Asta in conditiile in care el te place si este capabil sa-ti spuna cat esti de frumoasa pentru el, apoi sa te invite la un suc.

| WaterDrop a răspuns:

Invita`l la o inghetata.