| LisaMihaelache a întrebat:

Vreau si eu sa ma masturbez pana la orgasm si nu am nicio idee (sunt fata). Dați-mi va rog idei cum sa ajung la "plăcere"

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este bine sa stii chiar de la inceput ca masturbarea nu reprezinta un pacat de neiertat, ci din contra este o activitate foarte placuta. La varsta ta, mai ales acum la inceput ai putea foarte bine sa te exciti si sa te autosatisfaci/masturbezi prin simpla mangaiere a zonelor erogene externe de pe corpul tau prin mangaierea la inceput a sanilor si sfarcurile (daca ai asa ceva) precum si a zonei pubiene, a vulvelor/labiilor si a clitorisul. Clitorisul este situat in exterior si reprezinta locul de unire a cele 2 labii mici (interioare) ale vulvei, unde se formeaza "capul" clitorisului care este un mic organ erectil, de fapt un penis feminin in miniatura. Clitorisul este cel mai usor de excitat organ al placerii, avand o sensibilitate extrema datorata existentei in clitoris a unui numar de peste 8000 de terminatii nervoase. Din acest motiv poate fi apreciat si/sau considerat ca fiind o adevarata minune a sexualitatii. Pe urma poti sa treci la o masturbare mai avansata, prin masturbarea vaginului ininterior prin asa numita "degetica". Doar dupa ce se va largi suficient de mult canalul vaginal, vei putea folosi diverse obiecte alungite de diferite grosimi cu care sa te masturbezi intravaginal. Se pot folosi "jucarii sexuale" fabricate special cum ar fi penisul artificial, dildo-uri sau vibratoare, sau sa folosesti obiecte gasite prin casa, luminari, morcovi, castraveciori, banane, etc. etc. etc. In timpul masturbarii in afara de clitoris este indicat sa fie excitate concomitent si alte zone erogene de pe suprafata corpului, cum ar fi sanii, abdomenul, zona anala sau interiorul pulpelor. De regula marea majoritate a femeilor apreciaza ca placerea si satisfactia se obtin mai rapid daca se combina pozitiile adoptate cu materialele folosite si ambientul inconjurator. Insa se considera ca poate influenta in egala masura si tehnica folosita pentru a genera buna dispozitie si satisfactia maxima. Masturbare tine atat de imaginatia ta, cat si de obiectele folosite pentru a-ti provoca excitatia maxima. Doar prin incercari, experimentari si tatonari vei ajunge tu de una singura (daca nu ai un prieten/iubit) sa-ti determini cele mai excitante pozitii sau modalitati de a-ti crea placere, satisfactie sau orgasm. Este ideal sa se combine excitarea intravaginala cu una exterioara si concomitent sa folosesti/recurgi si la factori excitanti vizuali (filme porno) sau sonore (gemete, cuvinte obscene, etc.) pentru a amplifica la maxim placerea si satisfactia oferita la final de orgasmul mult dorit. Masturbarea baietilor este mult mai limitata ca modalitate si posibilitati de a o realiza si de regula se reduce la un handjob sau sex oral. Succes si masturbare placuta!

5 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Pornhub.

| JustStitch a răspuns:

Intra la dus si dai cu apa calda, si poti ajunge la orgasm

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Baga-ti o periuta... o sa simti placere maxima.

| Camuflaj2017x a răspuns:

Introdu un morcov inauntru sau coada de la matura.

| DsqCnc1 a răspuns:

Te pui in pat relaxata si începi sa iti faci fel si fel de Imaginați si te freci ușor pe tot corpul pana ajungi la pasarica cand ai simptit ca esti umeda începi sa freci usor clitorisul si pe urma începi sa introduci degetul usor îl bagi îl scoți iar te freci la clitoris pana cand simți ca plăcerea e mai mare