| anonim_4396 a întrebat:

Buna,vreau si eu un sfat,povestea incepe asa:am intalnit-o la un majorat, dupa ceva timp ea si-a gasit iubit si nu am mai vorbit iar dupa ce s-a despartit am incercat sa vorbesc cu ea doar ca ma evita pentru ca cred, ca nu vroia alta relatie esuata ca cealalta.Nu am mai vorbit pentru ca a zis ca nu prea are chef de nimeni, si nu inteleg asta? de ce? iar cand vorbeste cu o colega de-a mea prin mesaje ii spune sa ma salute iar eu ii spun ca o salut si o pup iar ea ii raspunde ceva de genu:"ohappy"..nu inteleg ce e cu ea.ea nu mai are prieten si de 1 martie vreau sa-i trimit un martisor mai frumos iar de 8 martie vreau sa ii cumpar un trandafir si sa ii scriu un bilet si sa il las la usa sau la posta, sta la casa are si gard.nu stiu cum sa o fac? si ce sa scriu pe bilet! ceva idei? pareri?
Mersi

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

E ceva normal ca dupa o relatie esuata sa nu mai aiba chef de nimeni! daca iti place cu adevarat,ai rabdare si toate se vor rezolva!
Cat despre surprizele pregatite,mi se par foarte frumoase,romantice! cred ca se va indragosti imediat de tine!
Pe bilet ai putea scrie: mereu te voi astepta si numele tau!
Cred ca ar fi suficient, nici prea mult ca s-o plictisesti cu romane, doar scurt si la subiect! suni la usa, te asiguri sa fie acasa si il lasi la poarta!(clar pune si numele ei, sa nu deschida usa mamasa si lucrurile sa se confunde!)
Succes si chiar mi-as dori sa-mi trm un msj in privat sa-mi povestesti ce a iesit!

| neutrino a răspuns:

Scrie ce doresti tu de la ea, nu ceea ce credem noi ca tu ai dori. E bine sa-i scrii direct pe poarta, pentru a o impresiona puternic.

| Azre a răspuns:

Îi dai direct din mână acel trandafir și îi spui ceva dulce.

| shadow222 a răspuns:

Pe piblet scrie o poezie, probabil ea e trista pentru ce a patit cu fostul dar cred ca te simpatizeaza incearca si tine legatura cu ea nu te da batut

| MayanMistica a răspuns:

Spune-i ca nu poti opri ploaia dar umbrella ta va fi mereu deasupra capului ei, ca nu poti opri rautatile lumii dar umarul tau va fi mereu disponibil pentru ea, ca nu ii poti oferi garantia unei iubiri ca in filme pentru ca filmul dureaza doar doua ore dar inima ta e pregatita pentru mult mai mult.