| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un răspuns urgent și explicit, vă rog. Problema mea este următoarea: Acum 8 zile am avut contact sexual protejat cu iubitul meu pentru prima dată, iar durerile sunt burtă au fost îngrozitoare, imi venea să plâng de durere așa că ne-am oprit. Menstruația mea este una neregulată, timp de 2 luni mi-a venit pe aceeași dată, iar acum, a 3-a lună a întârziat. Am făcut o infecție urinară, ma durea foarte tare când urinam și ma duceam foarte des la toaletă. Am luat niște pastile recomandate de medic timp de 5 zile, astăzi este a 3-a zi iar durerile de ovare și de rinichi sunt îngrozitoare. De la pastile s-a rezolvat partea cu urinatul, mi-a trecut. Teama mea este să nu fiu însărcinată, un test de sarcină nu pot face deoarece ma gandesc ca ar influența cu ceva rezultatul testului de la pastile. După calculele mele eram in perioada nefertilă. Țin să menționez că am ciclu menstrual de aproape 4 ani.

Răspuns Câştigător
| tzionut a răspuns:

Depinde de ce a cauzat infectia. E posibil sa fi trecut de vezica si sa fi ajuns la rinichi.Doar medicul iti poate spune. Ca sfat urmeaza tratamentul pana la final, apoi mergi iar la control.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu poti sa fii gravida.

| tzionut a răspuns:

Bun si care e intrebarea?

| Anonimfath555 a răspuns (pentru tzionut):

De la ce vin durerile de rinichi? Mentionez ca înainte de sex nu am avut dureri de rinichi

| Anonimfath555 a răspuns (pentru tzionut):

Mulțumesc! ????

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimfath555):

Durerile de rinichi pot fii cauzate de infectii, sau de piatra la rinichi.
Cum ai mentionat ca nu le aveai inainte de sex, tind sa cred ca este vorba de o infectie urinara, sau vreo boala cu transmitere sexuala.

https://www.reginamaria.ro/......exuala-its

| tzionut a răspuns (pentru Anonimfath555):

Depinde de ce a cauzat infectia. E posibil sa fi trecut de vezica si sa fi ajuns la rinichi.Doar medicul iti poate spune. Ca sfat urmeaza tratamentul pana la final, apoi mergi iar la control.

| Annihilation_Striker_2000 a răspuns:

Si eu la fel