| Pisicatttrgbg a întrebat:

Buna You am o mare problemă sora mea se masturbeaza cu dusul de la 8 ani până în prezent are 11 și cu o perna se poate întâmpla ceva? Și-a pierdut virginitatea? A zis so mai las o singura data și gata ce pateste daca se abține mai e virgina? Dau funda Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intreaga mea viata si intreaga mea cariera a trebuit sa fiu extrem de precis, exact si corect nu am putut admite ca subalternii mei sa greseasca fiindca nici unul nu a reusit "performanta" sa o faca si a 2-a oara. Pentru a-ti satisface curiozitatea privind competenta mea profesionala iti indic sa lecturezi raspunsurile date de mine in ultimii cativa ani pentru a vedea cu ochii tai cat de constante au fost aprecierile obtinute. Din pacate nu poti accesa si miile si intrebari primite zi de zi si cele cateva zeci de mii de raspunsuri oferite. In privinta comportamentul meu de "necioplit" sau de "a fi domn" iti amintesc ca deloc nu ma intereseaza pareare unor copii retardati, cretini si in general imbecili. Din acest motiv in multe cazuri raspunsurile mele daca sunt mai "contondente" se datoreaza faptului ca si rabdarea are o anumita limita chiar si in cazul celei mai educate si civilizate persoane. Insa uneori oricat de bine intentionat, de educat si de civilizat ai fi si oricat ai incerca sa te abtii, NU poti sa ramai "domn" in relatia cu unii care din cauza imbecilitatii si a retardului mintal nu pot accepta ca sunt PROSTI si din acest motiv cunostintele lor, ideile, informatiile sau raspunsurile date/oferite/sustinute de ei sunt ori gresite, ori eronate, ori false si in loc sa ajute fac doar rau chiar daca o fac in mod involuntar. Nu am fost niciodata adeptul educatiei realizate cu/prin forta, insa unii nu pot fi educati prin vorba buna sau inteleapta. In cazul unor specimene este nevoie de vorbe/cuvinte mai "contondente" pentru a incerca macar chiar si prin metode mai "neortodoxe" sa-ti faci datoria de a impiedica proliferarea prostiei. Mai ales aici la aceasta categorie Dragoste & sex unde o informatie falsa sau un raspuns eronat/gresit poate nenoroci o tanara pe viata. Sper din tot sufletul ca vei intelege motivul iritarii si supararii mele in cazul tuturor indiferent cine ar fi cel care greseste. Si inca un sfat, veridicitatea oricarui raspuns pe care il vei da in viata ta sa-l verifici cel putin odata inainte de a-l prezenta.

12 răspunsuri:
| Miss25JK a răspuns:

Daca si-a pierdut virginitatea gata adio, pa, nu se mai reface. Nu crezi ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta? Nu ti se pare ca totusi la 8 ani e o varsta in care ar trebui sa te joci cu papusile si nu cu dusu?

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Nu si-a pierdut virginitatea si daca se abtine asa va fi in continuare dar la aceasta varsta ar trebui sa citeasca carti dar nu sa se mansturbeze!

| TCosminn a răspuns:

Ia curs sange vreodata? De obicei trebuie sa se rupa himenul si el e in interiorul vaginului. Daca si-a introdus dusul in vagin si i-a curs sange, e sigur ca si-a pierdut virginitatea fizica, cu toate ca ma tem ca virgina psihic nu mai e de pe la 8 ani. Sa nu cumva sa o dea in nimfomanie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TCosminn):

Ai vazut vre-odata o "pasarica" in realitate? Dupa parerea ta, cam pe unde "in interiorul" vaginului se situeaza himenul?; ne poti divulga si noua, sa explici asa dupa cunostintele tale generale, fiindca in privinta unor cunostinte reale nici nu poate fi vor ba. rolling on the floor

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TCosminn):

Fiindca este posibil sa existe si altii cu conceptia gresita ca si cea a ta cu privire la obligativitatea de a se produce sangerarea in momentul DEFLORARII unei femei, te instiintez ca este complet eronata deoarece : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul DEFLORARII. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul DEFLORARII. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte, in cazul miscarilor ample de balet, a gimnasticii sportive, a practicarii catararii/escaladei, a celor care practica ciclismul, etc., etc."" fragmentul este dintr-un material publicat de revista Descopera.ro. http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| mihai69 a răspuns:

Nu pățește absolut nimic. O poți lăsa și pe mai departe. NU își pierde nicio virginitate prin masturbare - aia se va petrece abia când va fi penetrată de primul penis. Lucru care e posibil să se întâmple cu mult mai repede dacă o împiedici să-și satisfacă singură pofta de sex.
Mai bine i-ai explica despre igienă, contracepție și alte lucruri utile să le știe o fată decât să-i interzici o activitate normală și benefică.

| TCosminn a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Din nou, nu era generalitate ce am intrebat eu, ci incercarea de a ma asigura ca daca era implicat sangele posibilitatea crestea. Stiri de dambovita... Hai sa iti spun eu ceva despre statistica, o materie pe care am studiat-o si pe care tu nu o sti se pare, nici revista cu pricina. Statistica isi are un esantion pe care face teste. Acest esantion este reprezentativ sau nu in functie de persoanele care iau parte, totusi, statistica il ia ca esantion. Data viitoare, gandeste cu creierul tau, statistica poate sa esantioneze toti oamenii sau doar vorbeste despre o anumita grupare de oameni. Cat despre generalitati ti-as putea filozofa minute-n sir. Dar la ce folos?

| TCosminn a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Din respect pentru femei n-am sa dau curs intrebarilor tale penibile. Din nefericire suntem pusi in situatia in care nu putem dezbate aceasta discutie stiintific sau nu, fizic sau nu. Ca sa te dezamagesc profund, am studiat in repetate randuri organismul feminin, cu mentiunea organului genital si a componentei acesteia. Nu dpdv sexual, ci uman.

| Luizaaa a răspuns:

Nu are cum sa isi piarda virginitatea. Din moment ce nu a introdus ceva in vagin si nu a rupt himenul este inca virgina. Insa trebuie sa renunte la acest obicei, este foarte mica, vorbeste cu mama ta, altfel nu mai scapa de obicei si o sa poata ajunge la nimfomanie. Asa ca spune-i mamei sa discute cu ea despre asta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TCosminn):

Statistica este facuta pe baza cercetarii stiintifice si medicale si este prezentata in revista Descopera.ro care este doar citata in ziarul respectiv. Si eu ca medic specialist am participat la astfel se cercetari medicale. Tu habar nu ai defpre fenomenul in sine, din moment ce poti sustine IMBECILITATEA rostita te tine ""De obicei trebuie sa se rupa himenul si el e in interiorul vaginului"" In interiorul vaginului zici rolling on the floor Si un copil mucos stie/cunoaste locul precis al himenului laughing

| TCosminn a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca tu cu gandirea asta esti medic specialist, e vai de medicina. Din curiozitate, unde situezi TU himenul ca medic specialist. Iti mai repet, cerceteaza statistica. Habar nu ai ce e aia o cercetare stiintifica daca o aduci ca argument. Stii ce e interesant? Ca trecand peste faptul IMBECILITATII mele, eu imi pot scuza prostia, pentru ca POATE am vorbit in nestiinta de cauza exacta. Pe cand tu, tu nu iti poti scuza prostia pe care o sustii despre statistica si cercetarea stiintifica. Aceste doua fiind argumente nevalabile si nu pot fi considerate cazuri generale. NICIODATA dar NICIODATA statistica si cercetarea, de orice fel e ea, fie de piata, stiintifica sau de marketing, nu iti poate garanta o generalitate. Asta e o imbecilitate pe care eu am decenta sa nu o scot in evidenta cu majuscule domnule doctor specialist. Ca sa fiu amabil pana la capat, chiar iti multumesc pentru ca mi-ai pus la indoiala fraza cu caracter eronat, pentru ca aseara, in dorinta de a afla exact exlicarea pe care mi-ai oferit-o, am vazut unde m-am inselat. Dar, serios, ca un medic specialist ce esti, puteai sa imi spui cu frumosul unde m-am inselat si unde am vorbit fara sa cunosc in detaliu subiectul. Asta arata profesionalismul tau ca medic specialist si apoi calitatea umana. Eu, am "cercetat" de mai multe ori organul genital feminin, doar ca sa vad ce anume trebuie sa respect la o femeie atunci cand mi se vorbeste despre asta. Tin sa imi cer iertarea cuvenita persoanei care a adresat intrebarea si data viitoare promit ca o sa ma documentez exact acolo unde nu sunt sigur de raspunsul potential. Pana atunci, domnule, pentru ca inca nu ai ajuns sa iti demonstrezi calitatea umana, si, prin urmare, nici cea medicala, te rog un singur lucru, sa tii cont de faptul ca pacientii tai, au nevoie de un om mai inainte de medic, iar omul are demnitate, caracter si profesionalism. Imi cer iertare pentru ironia din mesaj, pentru orice crezi ca te ataca personal si hai sa facem din asta un lucru frumos din care eu si tu sa avem de invatat. Iti multumesc pentru remarca!

| TCosminn a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cat mi-ar placea o discutie/dezbatere fata in fata! Eu sunt dispus sa imi corectez erorile, sa invat atat din greselile mele cat si ale celorlalti, sa imi vad prostia chiar daca nu persista (consider ca in cazul de fata nu este vorba de prostie), sa imi educ gandirea gandirii gandite, sa accept ca gresesc, chiar si atunci cand cred ca am dreptate. Cat despre ce fel de oameni exista pe aceasta lume mirifica din punctul meu de vedere, am o singura manifestare, si aceea este de intelegere nu de blamare. Mi-ai vorbit in unele randuri despre acuratetea raspunsurilor date in viata, lucru pe care il stiu de cand eram un pustan, dar, sa fii judecat ca om prost/copil retardat, pentru un raspuns lipsit de precizie, care asa cum ai spus, poate face rau chiar daca este involuntar. Eu am o credinta, si aceea este ca intentia buna nu ucide, pentru ca din orice bun nu poate iesi nimic rau. Poate ca este prea indrazneata afirmatia, poate ca in medicina nu isi are locul cu toate ca sunt mii de plangeri despre medici si tratamentele lor, metodele de prescrpitie a medicamentelor, etc. Nu e treaba mea sa judec oamenii, nici sa-i blamez. Lucrarea mea, ca om, e alta, aceea de a intelege prostia si de a incerca sa o corectez, cum spuneam, chiar si la mine. Cat despre rabdare, care spui ca are limite... nu cred, din experienta personala. Aceasta rabdare vine din dragoste fata de oameni, dragoste care AR TREBUI sa nu aibe margini. Iar cum dragostea este nemarginita, asemeni ar trebui sa fie si rabdarea. Dar ca sa inchei simplu acest subiect am sa pronunt in scris cuvantul MANDRIE. Iti multumesc din suflet pentru ca mi-ai remintit lucruri pe care nu le-am luat in considerare atunci cand am dat acest raspuns si sper din toata inima mea, ca eu, in viata mea, sa dau mai multe raspunsuri care sa puna in pericol viata unui om decat o vei face tu. Care sunt sansele? Toate cele bune!