| anonim_4396 a întrebat:

Zilele trecute (8 martie), prietenul meu a introdus puțin penisul în vagin, ștergându-l înainte de asta cu șervețel umed. Ciclul meu de luna trecuta a inceput pe 14 februarie si s-a încheiat pe 19 februarie(6 zile dureaza de regula). Chestia aceasta am facut-o deci in a 23a zi, deci teoretic, in 5 zile trebuia sa imi vina menstruația (adică pe 13 martie). Ideea este că nu a venit deloc menstruația, am făcut pe 15 martie un test de sarcină care a ieșit negativ. De pe 15 am inceput să am o durere de sân stâng (durere întâlnită mai în fiecare lună înainte de menstruație) și o umflatura, însă am citit totuși că poate fi și semn de sarcină asta. Voiam sa va întreb ce pot face în această situație? Sa mai astept cateva zile sa fac un nou test de sarcină sau pur și simplu să aștept să vină? În ultimul timp, am avut probleme frecvente în cuplu și am fost poate puțin mai stresată, mâncat puțin haotic(o zi sănătos, alta patiserie, alta cu dulciuri etc), iar menstruația a fost cat de cat regulată în ultimele 6-7 luni (venind la timp sau chiar mai devreme cu 3-4 zile). Abia luna trecuta am avut o întârziere de 2 zile, iar acum am întârziere de 5 zile și încă nu a venit.

3 răspunsuri:
| Lina1993 a răspuns:

Ca sa ramai insarcinata prietenul trebuie sa-si dea drumul in tine, nu se intampla nimic daca numai si-a introdus un pic penisul. Probabil esti numai speriata si paranoia si din cauza asta ai impresia ca orice dereglare se intampla din cauza ca esti. Stai linistita, mai fa-ti un test de sarcina sa te convingi ca nu ai de ce sa-ti faci griji

| Deniii12 a răspuns:

Pai ai avut un contact sexual iar menstruația ți e deregleaza din cauza asta. şi da s-ar putea sa ai o sarcină dar cel mai bine ar fi sa mai aştepți puțin şi dupa aceea sa-ti faci un nou test de sarcină, iar daca şi-a bagat puțin in vaginul tău şi nu a ejaculat atunci e ok. nu eşti insarcinata, fundă?

| Deniii12 a răspuns:

H