| ravendem a întrebat:

A-si dori sa stiu cum se poate sa scap de o relatie de dependent sentimentala! simt ca imi este toxica acest gen de relatie as vrea sa imi schimb atitudinea nu sa renunt la relatie! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Pai fii mai independent. O relație o facem ca se ne completeze, tu trebuie sa fii același om și dacă ești singur și dacă nu ești. E o greșeală ca fericirea noastră sa depindă de alt om și nu de noi. Învață să ai personalitate puternica, sa alegi sa fii lângă cineva ca îți dorești nu de nevoie. În felul asta și persoana de lângă tine te va respecta

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pai daca tot te-ai dezmeticit si ti-ai dat seama ca e relatie toxica....de ce nu iesi din ea?