| Dutsy12300 a întrebat:

Bună ziua, am 14 ani și acum toată lumea o să spună că sunt copil și mă gândesc la asta, dar pentru mine este ceva important. Pentru că când ma voi face mare vreau să îmi fac și eu o familie.
Deci eu nu am avut prima ejaculare nici la masturbat nici în timpul somnului. Menționez că am varicocel de la 11-12 ani și asta înseamnă că de atuncea au început să crească testiculele. (Cred eu.)
Și deja am 14 și o lună făcuți în Aprilie.
Și sunt cât de cât dezvoltat am și un pic de mustață și par pubian de la 10 ani. Iar de la 13 ani a început să îmi crească penisu a crescut vreo 2 - 3 cm adică este 11 - 12cm în erectie.
Ori cred că nu prea mai crescusem o vreme. Că și în înălțime rămăsesem la fel o vreme dar de la 13 ani și jumătate am crescut 10cm în vreo 6 luni.
Adică am 1.65!
Vă mulțumesc mult, și vă rog să nu faceți mișto.
O zi bună!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvoltarea organismului tau in ansamblul sau, va mai contina si in urmatorii cativa ani pana vei ajunge la maturitate. Ingrijorarea ta este nejustificata fiindca in perioada urmatoare toate organele reproducatoare se vor maturiza deplin si probabil in intervalul urmatorului an adica pana la implinirea varstei de 15 ani vor incepe sa produca lichidul spermatic. Sanatate!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si care-i intrebarea ta?
Cu ce te putem ajuta?

| Dutsy12300 explică (pentru Violleta2022):

Pai nu știu dacă îmi ma vai veni

| Dutsy12300 explică (pentru Dutsy12300):

Va mai veni*

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dutsy12300):

Ce sa-ti vina?

| Emilian65 a răspuns:

Care este intrebarea la care astepti raspuns?

| Gofigi a răspuns:

Întrebarea?