| Cyber_2192 a întrebat:

Am 16 ani, sunt in clasa a 9-a si sunt impreuna cu o colega de clasa. Suntem de o luna si ceva. Pana acum 2 saptamani am fost despartiti, dar ea s-a intors la mine. Cred ca tine foarte mult la mine. Acum problema ar fi ca ea nu vrea ca ai nostri colegi sa afle, iar pentru asta la scoala nici macar nu ne privim, nu iesim tot din cauza asta. Alaltaieri am facut o mare prostie si acum este foarte suparata pe mine. Astazi am invitato la mine si a spus prima oara ca vine, apoi a spus ca nu mai vine. Ce sa fac? De cand suntem impreuna nu ne-am intalnit niciodata. Nu am avut curajul sa o invit in oras, iar cand am avut curaj nu am avut ocazia sa ii spun (problema cu colegii nostri dragi crying ). Oare ma mai place? Oare se poate sa am vreo sansa sa vina pe la mine daca este suparat? Problema e ca eu pun prea mult suflet in relatia asta si sufar de fiecare data cand vreau sa o ating la scoala iar ea ma respinge invocand problema cu colegii. Vreau sa ii spun in fata ca o plac si ca o iubesc, dar nu stiu daca o sa am aceasta ocazie vreodata. Ce imi sugerati sa faccrying?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eşti sigur că ţine la tine? Care e problema cu colegii adică gândeşte-te că până la urmă nu te poţi ascunde la nesfârşit. Dacă continuaţi în ritmul ăsta până la urmă se va ajunge la despărţire, vorbeşte cu ea spune-i ce simţi. De ce nu vrea să vină la tine? Baftă!

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Imi pare rau ca-ti spun, dar cred ca nu tine la tine. Orice fata ar fi mandra cu iubitul ei si nu ar refuza sa spuna, nu s-ar gandi la gura lumii, dar se pare ca ea nu este asa. 1 luna este o perioada scurta timp si nu poti spune ca ai pus suflet. Las-o in pace, cu timpul iti vei da seama daca tine sau nu la tine, pana atunci nu o mai baga in seama. happy
xoxo

| Adorable a răspuns:

Buna!
Daca nu risti, nu castigi! Invit-o afara si spune-i ce simti pentru ea. Explica-i ca nu este mare-lucru sa afle colegii despre aceasta relatie, sau ii este rusine cu tine? Sigur tine la tine? Este inca o copila. Daca nu o indrumi tu sa fie cum iti doresti, atunci cine o va indruma sa nu mai fie asa distanta?

| Cyber_2192 explică:

Asta incerc sa ii spun, dar nu ma intelege. Ne-am si despartit din cauza asta... Nu stiu ce sa faccrying

| Cyber_2192 explică:

Cateodata imi doresc sa ma despart de ea. Dar o iubesc si tin foarte mult la ea si nu vreau. As putea sa continui asa pana isi va da seama ca nu facem bine.

| Cyber_2192 explică:

Tine la mine, tine foarte mult. Chiar intr-o zi a riscat si m-a sarutat in fata colegilor (acestia nu au vazut si ma bucur).

| Cyber_2192 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, nu mai am nevoie.