| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si acum 4 luni cam asa am facut pentru prima data cu prietenul, avem impreuna 4 ani de relatie, mama are ceva banuieli ca nu as mai fi virgina, nu mi-a zis ca ma va duce la ginecolog, insa a zis ca o sa afle ea. Daca ar fi sa ma duca la ginecolog, as putea sa vorbesc cu ea/el sa nu-i spuna, nu o sa reactioneze prea bine?
PS: m-a intrebat daca mai sunt si i-am zis ca da

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, deflorarea se poate constata de catre orice ginecolog!
Pe vremuri, inainte de casatorie se eliberau niste certificate prenuptiale unde erai obligata sa faci niste analize medicale, printre care si un examen ginecologic, unde medicul scria daca ai himenul deflorat sau nu, daca esti insarcinata samd.
Spun asta, pentru ca am vazut unul cu ochii mei unul si medicii erau si atunci si acum capabili sa spuna daca a exista penetrare vaginala sau nu.
Cat priveste ce vrea mama ta, poti ruga medicul sa nu-i spuna adevarul, dar daca mama ta este determinata sa-l afle, va platii asistenta si tot se va uita in fisa ta, sa afle adevarul. Sunteti in tara, unde inca banul este la putere si aflii toate secretele cu usurinta.
Sfatul meu este sa-i spui adevarul-adeavarat, ca sa nu ajungeti sa va tinganiti pe coridoarele unui spital.

| corbulalbrosu a răspuns:

Absolut NIMENI de pe aceasta lume si aici sunt inclusi si medicii ginecologi, NU se poate pronunta in privinta VIRGINITATII femeii fiindca este absolut imposibil sa se poata stabili pe baza largimii vaginului CE obiect si IN CE MOMENT a fost introdus. Daca a fost vorba de un deget? (si al cui?), o lumanare?, o banana?, un vibrator?, sau un penis? nu-i asa. fiindca orice obiect ar fi folosit respectiva femeie si a fost introdus in vagin, NU va lasa absolut niciun indiciu sau vreo amprenta distincta. Datorita acestui fapt in mod absolut sigur niciun medic ginecolog care este intreg la minte NU se va hazarda vreodata sa se pronunte in aceasta privinta a virginitatii. Binenteles ca orice medic ginecolog va constata din prima clipa si prima privire starea de integritate a himenului si va constata si isi va da seama daca acea ''pasarica'' este sau nu DEFLORATA dar nimic altceva.
Absolut nimeni nu poate stabili daca pielita denumita HIMEN a fost RUPTA prin MASTURBARE si printrun astfel de eveniment a rezultat DEFLORAREA acelei ''pasarici'' consultate, sau daca himenul a fost rupt prin intretinerea unui act sexual REAL, adica in urma introducerii unui penis in acel vagin ceea ce a provocat DEZVIRGINAREA... femeii, deci NU a ''pasaricii'' ei.
In concluzie datorita faptului ca procesul de DEFLORARE se produce la nivelul VAGINULUI, iar procesul de DEZVIRGINARE care de fapt reprezinta o NOTIUNE, un CONCEPT psihico mintal, se produce la nivelul capului, adica a MINTII femeii, reiese cat se poate de clar si de precis ca acest lucru NU poate fi vazut sau perceput. Astfel ca, niciodata, nicio persoana dintre cele care poseda minime cunostinte medicale elementare, NU se va pronunta asupra acestei notiuni aparent controversate.
Si chiar mai mult de atat, orice medic se ghideaza si respecta cu sfintenie legile nescrise ale deontologiei profesionale, medicale cat si cele de confidentialitate, si din aceste motive medicul NU are legal dreptul de a transmite absolut nimanui nimic din ceea ce a constatat prin respectiva consultatie. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

„... acum 4 luni cam asa am facut pentru prima data cu prietenul..."
===
Ai făcut... focul, probabil, nu-i așa?winking
Ginecologul nu are de unde să știe dacă ești tu virgină sau nu. Poate eventual să constate că ești deflorată, dar asta nu înseamnă că nu ești virgină - puteai să-ți rupi himenul singură cu vreo jucărie sau făcând șpagatul la sport. Așa că poți merge liniștită la orice control, nu ai kilometraj la vagin să știe cineva cât penis a trecut prin el!

| Andreeush a răspuns:

Nu ii va spune nimic ginecologul fara acordul tau. Exista confidentialitatea medic-pacient.
Si pana la urma mama ta va trebui sa inteleaga ca a fost decizia ta, intr-un an o sa fii majora si vei fi pe cont propriu.

| ywar a răspuns:

Pai de ce nu i-ai spus ca al tau "barbat" a bagat carnaciorul in savarina? Mama ta ar cam trebui sa stie ce traznai faci! Saraca, stie probabil, dar vrea sa ai macar tu bunul simt sa recunosti ca te-a mancat pasarica.
Nu stiu cum se simt ai tai, dar eu m-as simti aiurea ca parinte sa stiu ca unul si-a bagat p@@@cica in fi-mea. Si fata nu e majora.

| SG1995 a răspuns (pentru ywar):

Adică fi-ta trebuie să moară neatinsă?

| ywar a răspuns (pentru SG1995):

Doamne fereste, nu e fecioara din Orleans...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te repudiaza daca nu mai esti virgi? Vrea sa te casatoresti inocenta? Nu mai are sanse! He-he!

| Jeonghyeo a răspuns:

Fetele vorbesc asa daily cu mamele lor daca mai sunt virgine sau nu? As in "auzi puiu tu mai esti virgina"

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Eu cred ca spune asta doar sa te sperie. Asa imi spunea si mie tata. Crezi ca ai putea sa ii spui adevarul? La mine din pacate nu am avut parinti sa înțeleagă. Dar poate la tine mama ta va înțelege si te va sfatui.

| ValeDeeaXD a răspuns (pentru NoneOfUrBusiness):

Din pacate nu, a zis ca o sa ma mute din liceu si nu o sa ma mai lase sa ma mai vad cu el, iar eu nu vreau asta, am o relatie stabila, ne intelegem foarte bine