| Mihaitsa111 a întrebat:

Am 17 ani si jumatate si vreau sa va povestesc ceva, in caz ca ma puteti ajuta. Am cunoscut o fata, ea trebuia sa faca cu mine pregatire la o anumita limba, venea la mine acasa, nu imi lua deloc bani, o facea pur si simplu asa si o sa-i raman recunoscator toata viata. Din ce in ce stand mai mult unu cu altul, am inceput sa vorbim, ne-am mai apropiat destul pana ne luam in brate, de mana cand era la mine, eram ca niste copii, ne plimbam 2-3 ore in fiecare zi. Pana intr-o zi cand ne-am certat, eu i-am spus ca a 2-a zi o sa-i duc materialul cu care ea facea cu mine acasa, respectiv niste carti si tot asa, n-am mai vorbit o luna atunci, iar dupa o luna si jumatate am inceput sa vorbim iar, dupa cateva zile frumoase, ea iar a uitat de mine, eu i-am dat mesaj, ea seen si conectata si toate chestiile si nu-mi raspundea. Stiu ca a tinut la mine, si ea stie ca am tinut la ea, dar chiar era aiurea ca eu sa fac tot timpul primul pas. Ma simteam mai mult in friendzone, acum nu stiu ce sa fac..astept sfaturi de la cineva care ma intelege, stiu ca nu prea o sa se inteleaga prea multe, dar poate cineva care a trecut intelege si imi spune ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Bucură-te că s-a întâmplat! Mergi înainte, viața nu se oprește aici.

| Mihaitsa111 explică (pentru mihai69):

Mersi. Am gasit pe altcineva super care chiar merita mult mai mult.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti prea moale, nu-i mai oferi atentie si ai sa vezi cum va veni cu coada intre picioare sa te caute

| RAY a răspuns:

Isi recomand acest articol despre zona aia si ccum sa iesi de acolo
http://trasaturi-alfa.blogspot.ro/search/label/Zona%20freindzone

as vrea sa ma exprim si eu si sa spun ca e o diferenta intre baieti si fete diferenta sta cum vad ambele sexe sexul opus in timp ce baieti vorbesc cu o fata pentru ca le atrage sexual la un moment dat,fetele sunt atrase in timp emotional dar atentie e acelasi emotie ca pentru o sora de acelasi sex,adica pentru ea un baiat cuminte,sincer e o sora de care inca nu a dat la care sa se planga sau cu care au facut impreuna, ea te-a ajutat ca fetele se ajuta intre ele dar se si descarca resiproc emotional
sfatul meu e ai grija sa nu suferi, urmeaza ce scrie acolo cum iesi din zona aia, multa bafta, apropo vezi si un doxumentar motivatonal ca duci lipsa de gandire pozitiva

| Anonimuserr a răspuns:

DE ce ești așa sigur că ține și acum la tine?
Urât din partea ei că citește mesajele și nu răspunde.
Dar cum spuneam, multe au aere în cap și se cred zâne. AR trebui să gândească la rece și rațional.
Păi nu știu ce să faci. Mai încearcă să-i trimiți mesaje atât pe telefon cât și prin alte mijloace. Și întreab-o direct ce vrei, nu mai trena. Trenarea nu e bună cum spuneam, așa știu foarte multe să te aburească și să-ți ia ochii și cam atât.
Din păcate asta e România, nu că în afară ar fi mai bine.

| Elena1234Elizabeth a răspuns:

Uite ce e ....mai intai trebuie sa lasi mesajele pentru ca prin mesaje nu e foarte fain sa ii spui unei fete ce simti eurat. Trebuie sa ii spui in fata si sa ii spui ca daca nu simte acelasi lucru pentru tine nuno vei mai cauta. In plus nu cred ca e ultima fata de pe planeta nu... sigur gasesti tu pe altcineva...