| Anonimm283 a întrebat:

Buna ziua, am 19 ani si am facut acum cateva zile pentru prima data sex, mentionez ca am facut neprotejat timp de un minut, iar el nu a ejaculat in mine.Am fost sa imi cumpar pastila de a doua zi dupa 1 zi jumate, iar acum ma simt balonata. Exista riscul sa fi ramas gravida?(de altfel am ciclul neregulat si nu stiu cand sunt la ovulatie)

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

1. O data ce respectivul stie ca nu a ejaculat, sansele sunt 0 pentru formarea unei sarcini.
2. Ai luat o decizie absolut gresita in a lua pilula de a doua zi. Este o bomba hormonala iar medicii nu o recomanda decat in sitatii extreme, urgente. Poti avea mari probleme din cauza consumului de astfel de pilule.
3. Orcine se poate balona oricând. Poate ai mancat ceva care eliberează multe gaze cand este digerat.

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Ai luat pastila aia inutil.
Nu rămâneai gravidă.