| Qweerrrtttyyy a întrebat:

Buna ziua! Am 21 de ani si de o luna am realizat ca am libidoul foarte scazut, aveam erectie de cateva ori pe zi, seara in pat cu iubita la fel, aveam erectie doar cand o priveam..de cateva saptamani pur si simplu nu am chef de sex.
Problema cred ca este psihologica. Deoarece, intr-o zi cand aproape sa facem sex, mi s-a "culcat" cand am introdus-o, iar de atunci de fiecare data cand suntem aproape sa facem sex imi vine chestia asta in cap si mi se culca din nou... Sau poate nici nu am erecție din cauza acestui gand.
In luna aceasta, am facut sex de cateva ori, a fost ok...dar am momente in care efectiv nu am erectie si problema cea mai mare este ca in timpul actului dupa ce ajunge foarte greu in erectie se culca in 2 minute. Este ceva grav? Sunt destul de ingrijorat! Si as vrea sa trec cumva peste acest episod insa nu stiu cum sa scap de gandurile astea.

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Cu cat mai mult te gandesti la asta, cu atat mai mare e problema.
Si nici nu te gandi ca vrei sa faci sex... doar sabureaza sarutand-o, coplesind-o cu mangaieri si saruturi pe tot corpul, descopera-i fiecare particica sensibila si dedica-te a o face sa tremure de placere si dorinta. Fara sa-ti lasi gandul sa fuga, atent doar la placerea ei si nu cred eu ca in acel moment nu-ti va sta dura ca betonul. Apoi continua concentrandu-te la ea, fiecare miscare pentru placerea ei, si tu obtii placerea din satisfactia care i-o dai - si continui, atent doar la ea si nu punandu-ti intrebarea... "daca?" - Nu-i nici un daca, o simti, o auzi, o vezi - si toata placerea asta i-o dai Tu.
Doar asta e important.

P.S. Eu cand nu mai pot sa ma abtin ma gandesc de exemplu ca sunt pe un teren de fotbal intr-o partida si alerg ca nebunul - urasc fotbalul si imi iau gandul de acolo fara sa incetinesc ritmul sau sa ma. opresc - dar "plec putin" ca sa nu ii intrerup placerea. Dar daca raman prea mult timp pe terenul de fotbal (mi s-a intamplat doar la primele iesiri?) atunci nu imi mentin erectia. Deci, e foarte important sa nu te gandesti la faptul ca istoria se va repeta.
Sa nu mergi pe ideea "trebuie sa mi se scoale"
Doar sabureaza placerea ei, sarutari, mangaieri. Nu vrei sex. Dar excitandu-va cel mai probabil ca veti face.

Baftawinking

| dinaprilie a răspuns:

Un pahar doua de vin inainte mai ajuta sa te relaxezi. Fiti spontani. Daca va vine cheful ziua in amiaza mare do it!

| Saiko10 a răspuns:

Iei cumva antidepresive? asta este o simtoma destul de comuna.