| BajetulFrumoz a întrebat:

Am 22 de ani. Problema mea este ca ma termin foarte repede. Cand incep actul sexual cu iubita mea, o excit foarte frumos cu atingeri intime chiar si cu limba, dar cand intru in ea ma termin in 5-6 secunde.Chiar si daca incerc a doua oara nu durez mai mult de 10 secunde. Ce pot face in acest caz?
Rog seriozitate!
Dau funda

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca si a 3-a oara la nevoie si a 4-a oara daca mai esti in stare, fiindca cu fiecare incercare timpul efectiv de penetrare va creste devenind in mod constant tot mai lung. Doar procedand astfel vei ajunge ca tot incet incet sa acumulezi experienta si odata cu trecerea timpului aceasta starea de excitatie sa scada treptat mai ales daca contactele sexuale se vor produce in cadrul unei relatii stabile cu una si aceeasi fata/femeie. Doar prin acumulare de experienta, prin sex cat mai constant, instalarea unei stari de obisnuinta vei reusi sa scapi de starea actuala de surescitare care se manifesta/instaleaza in momentul in care ajungi sa intretii cate o partida sexuala insa probabil ca acest lucru se produce destul de rar. Nu trebuie sa devii disperat fiindca ar trebui sa fii constient ca probabil marea majoritate a tinerilor adolescenti si in multe cazuri barbatii in toata firea, trec prin astfel de situatii mai mult sau mai putin jenante. O iubita intelegatoare ar trebui sa stie cum sa procedeze pentru a te incuraja, imbarbata si/sau chiar lauda chiar daca prestaia lasa de dorit fiindca mai de vreme sau mai tarziu totul se va rezolva. In concluzie nu trebuie sa fii disperat fiindca totul se va rezolva in timp prin mult, mult "antrenament". Succes!

| GreenVoid a răspuns:

Prea mult lucru manuallaughing

| Pendek a răspuns:

1. Probabil pierzi prea mult timp cu preludiul si intri in stare de autoejaculare, incearca preludiul sa dureze pana cand e uda gata de penetrare.
2. Incearca sa bei o bere sau orice te imbata da nu pana sa ti se faca greata, asta va incetini lucrurile.
3. Cand faci sex incearca si tu sa nu te fortezi cu atingerea sexului perfect prin miscari mai agresive si rapide, mentine o viteza regulata mai schimba pozitia cu una mai grea sa te concentrezi mai mult pe cum sa o faci sa se simta bine, mai scoate-o afara apoi bag-o iar, normal ca te termini in 10 secunde daca faci doar un lucru:excitare excitare excitare.

| n01name a răspuns:

Felicitari detinatorului recordului pentru cea mai scurta partida de sex 2016!

| xAle a răspuns (pentru n01name):

rolling on the floor))))))))))))