| Mihaela_Claudia_1986 a întrebat:

am 32 de ani. Incerc de 5 ani sa rămân însărcinată, acum mi-a întârziat menstruația cu 8 zile, am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ. Am dureri de mijloc și câteodata la burta, ma puteți ajuta cu un raspuns? Mulțumesc

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Specialistii spun ca maxim dupa 2 ani de sex fara protectie si neramanere gravida, trebuie facute analize la amandoi, ca sa se depisteze posibilele cauze, apoi tratament si optimism!
Nu mai amanati, fuga la analize!
In caz extrem, luati in calcul si adoptia!
Optimism si success!

| romeo78 a răspuns:

Doamnă întârzierea, durerea de burtă sunt doar cauze fiziologice. Problema dumneavoastră și a soțului e de natură psihologică! Pur și simplu ați devenit, amândoi, atât de obsedați de a deveni părinți, încât ați uitat să mai fiți fericiți, iubiți, să trăiți!
Reînvățați tot ce am scris mai sus și va veni și sarcina!
Dar, dacă, veți continua să stați cu calendarul la cap, să faceți sex, doar în perioada de fertilitate, succes!
O sarcină vine din iubire, nu din obligație! Priviți î bună jurul dumneavoastră la cele care rămân gravide, ce spun de multe ori: nu am vrut să rămân gravidă!
Sănătate și succes!
Vă aștept să îmi scrieți mesaj privat, dacă vreți să fiu mai explicit la ce am scris eu aici!
Hristos a înviat!

| RAY a răspuns:

Dar un test de sarcina costa mult? https://www.emag.ro/teste-sarcina-ovulatie/c

| Violleta2022 a răspuns:

Noi nu te putem ajuta, doar un medic ginecolog o poate face, in urma unui consult medical si a unor analize specifice.
Durerile de burta si spate pot avea o gramada de cauze, care trebuiesc investigate de medic.

| Rhea44 a răspuns:

Ai putea merge la ginecolog?

| Issabelle6789 a răspuns:

Acestea nu sunt semne clare ca ai fi insarcinata.Ati mers la teste de fertilitate sa vedeti daca e totul in regula(cu amandoi, poate are el o problema)