| Alina28284 a întrebat:

Buna ziua!
Am avut contact sexual protejat a 6-a zi a ciclului menstrual.Prezervativul nu s-a rupt, dar, la ridicarea in picioare, in jurul elasticului era un lichid transparent de consistenta apei care curgea, elasticul era bine strans(a necesutat "rulare" pentru a fi scos), asa ca nu stim daca curgea din prezervativ sau de pe prezervativ. Ulterior l-am verificat cu apa si nu avea nicio "leziune". Pentru siguranta, am luat un escapelle la 11-12 ore dupa incident.La 6 zile dupa luarea escapelle am avut acel efect advers cu sangerari puternice care au durat vreo 4 zile.Tin sa mentionez ca in ultimii 2 ani nu am avut ciclu menstrual mai scurt de 25 de zile, deci este destul de putin probabil sa fi fost la ovulatie.Cu toate ca prezervativul nu era rupt si am luat pastila la timpul potrivit, inca sunt stresata.Care credeti ca sunt sansele unei sarcini?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dsca actul sexual a fost protejat nu este posibil sa ramai gravida.

| VoidEternal a răspuns:

Ai luat pastila cam degeaba. Lichidul pe care l-ai observat erau secrețiile tale cu rol de lubrifiere.

| Gabygabyb3 a răspuns (pentru VoidEternal):

Buna ți am dat cerere de prietenie, îți pot scrie in privat dacă ai putea sa ma ajuți cu un sfat?

| Crackman a răspuns:

Era de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare draga user, daca ai facut un sex cu prezervativ, sansele tale de sarcina sunt 0% deoarece balonasul opreste sperma de a intra in vagin si de a-si face treaba, sperma e acel lichiod alb si vascos de doua feluri X si Y, daca spermatozoidul X al barbatului intra in ovul, vei avea o fetita dar daca acel Y intra, vei avea un baietel, sper ca ai inteles dar raspunsul meu este ca nu esti insarcinata deloc, prezervativ+pastile=0% sarcina.
Sper ca te-am ajutat un pic!

| Gabygabyb3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna, îmi cer scuze dacă te deranjez, ți am trimis o cerere de pritenei, îți pot scrie in privat te rog?