| nobody93 a întrebat:

Am o intrebare care se adreseaza strict femeilor sau barbatilor care au ibformatii despre asta.

Nu.imi dau seama daca mi.am satisfacut sau nu partenera. Imi e rusine sa vorbesc cu ea despre asta si as vrea sa stiu daca imi fac treaba pana la capat.

Mereu inainte de actul sexual, ma folosesc de preludiu. Mereu inainte de contact ea este mereu umeda.

Incerc sa ma controlez si actul sa dureze cam 1-2 ore. Dar dupa o ora nu mai e umeda, contactul devine dificil si folosesc lubrifiante.

Nu stiu ce inseamna asta, daca partenera s-a terminat sau nu. Nu vreau sa fortez actul sexual daca ea nu mai are nici o placere.

Am cautat informatii pe net si singurele semne sunt:
1. Se umezeste foarte bine inainte de actul sexual
2. Respiratia ei e foarte rapida si bataile inimi la fel.

Alte informatii nu am reusit sa vad.

Ajutati.ma va rog cu niste raspunsuri. Nu vreau sa continui daca ea s-a terminat, poate devine deranjant. Vrrau sa stiu cand ea se termina sau nu.

Va multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un act de 1-2 ore nu este decat foarte rar satisfacator si partenera ta iti arata clar ca nu ii place, fiindca isi pierde lubrifierea si excitatia. Actele sexuale au durate variabile, de obicei in jur de 20-30 de minute, rareori partenerii isi doresc, de comun acord, un act sxeual mai lung. Dar astea se stabliesc discutand. Poti fi 100% sigur ca atat timp cat nu discutati despre astam, nu o satisfaci. Primul pas va fi sa discutati despre asta, sa afli cu cuvinte ce isi doreste si ce ii place.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu poți vorbi cu ea despre asta, chiar sunt mai mult decât uimit cum de ai reușit s-o convingi să faceți sex...
Continuă tot așa și cu siguranță în scurt timp va căuta (sau va fi găsită de) unul care știe ce să facă și cum, dar mai ales va fi capabil să comunice cu ea despre absolut orice, așa cum fac toți oamenii normali, și mai ales cei care formează un cuplu perfect funcțional.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cu siguranta pe parcurs se plictiseste, d-aia nu mai e uda, si nu mai are nicio placere. 20-30 min sunt arhi-suficiente de la prima la ultima penetrare.

| OMFGConrad a răspuns:

"Incerc sa ma controlez si actul sa dureze cam 1-2 ore. Dar dupa o ora nu mai e umeda, contactul dificil si folosesc lubrifiante." - aici greșești. 1-2 ore e extrem de mult! E și normal ca după o ora biata fată să nu mai vrea nimic pentru că obosește. Un contact sexual mai mult decât ok ține undeva la 20-30 de minute și are 2-3 reprize. Asta e altceva, faceți pauze între reprize, nu luați "tot tortul dintr-o înghițitură", ci pe feliuțe. big grin

Răspuns utilizator avertizat