| Alex2218 a întrebat:

am o întrebare, de o săptămâna eu și prietena facem sex mereu, nu ne protejam mereu, mi-am dat drumul da nu in ea, am stat puțin, după am început iar, e posibil sa fi curs puțin lichid seminal, 2 picături, e posibil sa rămână însărcinată?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este perfect posibil sa o lasi insarcinata, chiar daca nu ai ejaculat in vaginul ei, dar au fost mai multe partide sexuale consecutive, unde a ramas sperma pe teava, care s-a scurs involuntar, imediat cum penisul a fost reintrodus la partida urmatoare.
Singura conditie fiind ca fata sa fie in perioada fertila si atunci, ramane imediat insarcinata.

Un test de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ati avut cumva ghinionul/nesansa ca actele sexuale amintite sa fi fost intretinute in una sau in toate cele 4-5 zile care apartin PERIOADEI FERTILE, in acel caz posibilitatea cat si probabilitatea ca prietena ta sa fi ramas insarcinata se poate aprecia ca fiind FOARTE MARE fiindca in cazul in care ai ejaculat si daca dupa ejaculare NU ai urinat in timpul minutelor care au existat pana sa incepi urmatorul act sexual, in acel caz resturile de sperma care au ramas pe ''teava'' penisului s-au scurs in mod absolut sigur in vagin, pe perioada cat a tinut urmatorul sex.
Dar fiindca ai mentionat si transmis urmatoarea informatie : ''acum 27 minute | Alex2218 explică (pentru Nicusor006):
Ei trebuie sa i vina stopul adica noi am făcut acum o săptămâna și ei ii vine stopul sâmbătă acum, e posibil sa rămână? ''
s-ar putea sa exista si posibilitatea sa aveti ''norocul chior'' ca actele sexuale sa le fi intretinut DUPA ce s-a terminat perioada fertila. Daca ciclul menstrual este de tipul destul de REGULAT si menstruatia porneste de regula/mereu la data preconizata si conform calculului menstruatia ar urma sa porneasca sambata 18 Ianuarie, in acest caz reiese ca ultima zi a ciclului ar fi data de 17 Ianuarie. Scazand cele 14 zile ale perioadei LUTEALE care mereu este de fix 14 zile, rezulta ca OVULATIA s-a produs cel mai probabil in data de 4 Ianuarie si in acest caz reiese ca zilele PERIOADEI FERTILE din acest ciclu au fost cele situate in zilele de : 31, 1, 2, 3 + 4 + 5. Daca ai/ati avut norocul ca sa incepeti sa intretineti actele sexuale dupa data de 6 Ianuarie, in acel caz in proportie de peste 97-98% ati scapat cu ''fata curata'' cum s-ar spune. Pericolul arexista si ar fi MAXIM daca ati intretinut acte sexuale asa cum ai mentionat in zilele de 3, 4 si 5 Ianuarie. Multa sanatate!

| GabiDumitrescu a răspuns:

1.
2. Da mai, da! E naibii posibil sa ramina insarcinata! Macar calendarul il folositi ca sa scadeti pe cit posibil probabilitatea ca asta sa se intimple? Geezus...

| Alex2218 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am înțeles, e posibil sa rămână însărcinată?

| Alex2218 explică (pentru GabiDumitrescu):

E posibil sa rămână?

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ramana gravida daca ati fact sex asa cum ai scris mai sus.

| Nicusor006 a răspuns:

In Procent de 70%
Poate rămâne, mai bine sa viziteze un ginecolog laughing)

| Alex2218 explică (pentru Nicusor006):

Ei trebuie sa i vina stopul afica noi am făcut acum o săptămâna și ei ii vine stopul sâmbătă acum, e posibil sa rămână?