| Ali858na a întrebat:

Buna ziua! Am o intrebare, poate ma ajutati voi pana voi ajunge la medic. Pe data de 11 trebuia sa imi vina menstruatia, astazi fiind data de 20, adica mi-a intarziat 9 zile. Am facut 3 teste de sarcina, in zilele a 4, a 6 si 9 de intarziere a menstruației, toate iesind negative. Tin sa menționez ca nu am avut contact sexual neprotejat cu sotul meu. Am observat ca am dureri in partea stanga jos uneori si in cea dreapta, durere ca cea din timpul menstruației si unele scurgeri albe gelatinoase si uneori abundente. Ce credeti ca ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ai mentionat : ""Am observat ca am dureri in partea stanga jos uneori si in cea dreapta, durere ca cea din timpul menstruației si unele scurgeri albe gelatinoase si uneori abundente."" cel mai probabil reprezinta semne asociate simptomelor premenstruale.
Cel mai probabil in cursul actualului ciclu menstrual s-a produs o dereglare a activitatii hormonale, care a si provocat dereglarea ciclului menstrual. Este indicat si recomandat sa te prezinti la un cabinet de obstetrica-ginecologie pentru a fi consultata cat mai curand. Multa sanatate!