| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua am o întrebare, sunt foarte nelinistită. Acum o luna am luat pastila de a doua zi pe data de 22 după 2 zile de la terminarea menstruației. După 6 zile am avut o sangerare care a durat 5 zile și care arata ca menstruația.Iar astăzi se împlinesc 30 de zile de la aceea sangerare și tot nu a apărut menstruatia.Am întreținut în acest timp contacte sexuale însă doar protejate.Cand ar trebui sa îmi apară menstruația?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Hormonii sintetici din acea pastila nenorocita, folosita ABSOLUT INUTIL intr-o zi in care formarea sarcinii a fost IMPOSIBILA, ti-au dereglat activitatea hormonala proprie care la randul lor ti-au dereglat ciclul menstrual. Din acest motiv absolut nimeni nu poate sti/cunoaste sau nici macar intui/presupune cat de intense si/sau profunde sunt aceste dereglari hormonale, cat vor tine si in ce masura sau mod iti vor afecta urmatoarele cateva cicluri. Mnstruatia se va porni la un moment dat, insa nimeni nu poate prezice/intui in ce moment se va produce acest lucru. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| CristinaAnnabella a răspuns:

Totul e pe baza de hormoni, o sa iti vina în curând

| Asistent a răspuns:

In 5-10 zile iti va veni menstruatia, e ceva norma sa fie deraglat ciclu menstrual pentru ca ai luat pastila