| ElizaEliza2000 a întrebat:

am o nedumerire, in urma cu o saptamana mi-a iesit testul de sarcina pozitiv, iar ieri mi-a venit menstruatia, foarte dureroasa si foarte abundenta cu mici cheaguri. Ce poate fi?!

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Mergi imediat la doctor. E posibil ca testul sa fi dat greșit, se mai întâmplă, rar dar sunt cazuri. Sa nu cumva sa fi pierdut sarcina și asta sa fie motivul pentru care ți-a venit ciclul. Nu sunt un specialist, cel mai bine e sa mergi la doctor cât mai curând posibil.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate a fost un test eronat si ti-a venit ciclul, sau poate erai insarcinata si ai avut un avort spontan.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia ca in cazul amintit, s-a produs un avort spontan. Este recomandat/indicat sa te prezinti la ginecologie pentru ca in astfel de situatii medicul ginecolog face o ecografie transvaginala cu scopul sa veda/sa-si dea seama daca s-a produs si eliminarea intregului sac gestational. In cazurile in care raman resturi din acel tesut, se produc infectii foarte neplacute care pot degenera in septicemie. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Venirea menstruatiei iti spune ca nu esti gravida.

| Andreeush a răspuns:

Ai mers la un medic?

| Sofer a răspuns:

Mergi la doctor

| DecayingRuin a răspuns:

9/10 doctori de pe internet vor spune ca e cancer.

Eu, un om normal, spun sa te duci la doctor.