| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de cateva luni.
De ceva timp am simtit ca ceva nu este in regula si ca imi ascunde ceva.
Zilele trecute i-am verificat istoricul de pe calculator si am observat ca era plin de pornografie, dar nu filme porno, ci site-uri cu videochat si photoshooting nude cu diverse femei care pozeaza dezbracate.
Evident ca ne-am certat si am vrut sa inchei relatia si evident ca m-am simtit mintita si tradata, in conditiile in care inainte sa vad asa ceva, imi spunea cat de norocos este sa ma aibe, ca nu se poate gandi la alta femeie si ca de cand suntem impreuna nu se mai poate uita la materiale pornografie (mi-a spus aceste lucruri fara sa il intreb).
Replica lui fiind aceea ca orice baiat se uita la asa ceva(da, orice baiat dar nu care are o relatie cu o persoana pe care o iubeste) si ca el nu ar putea vreodata sa ma insele, cand de fapt faptul ca este atras de alte femei este primul pas spre infidelitate.

Ati patit asa ceva? ce parere aveti?

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mi se pare nimic anormal că se uită la așa ceva, pana mea, se mai satisface și singur, bine că singur și nu cu alta.
Dar în schimb putea măcar să tacă să nu zică că nu-s e mai uită și el se uită. e aiurea minciuna aia

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

E una sa te uiti la filmul al carei actiune te excita, si e alta sa stiu ca il excita alte femei(pentru ca el nu la filme se uita, ci la acele tipe ce faceau videochat).

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai na! Poate si pe tine te excita si altele, e vb de diversitate, conteaza ca pe tine te iubeste, pentru alea din ecran nu are nimic. Uite, de multe ori eu pot face sex simplu fara implicare, dar si invers, sunt fete dulci care imi place doar sa fiu romantic fara sex neaparat, sa le mangai, sa le tin in brate, sa le alint, sa le pup, sa, a port frumos. Daca el nu se duce la altele, nu te inseala, nu e problema zic eu. Fi si tu open mind naiba! Nu are sens sa pierzi un om care te iubeste, ca tot cu tine sta, tot cu tine face sex de fapt.

Ptr tine are sentimente, asta conteaza, asta e relatie, in relatie asta e cel mai important, nu un amarat de sex care poti sa-l faci si singur sau singura fara nici un sentiment. Respectul, atentia, comportamentul frumos, intelegerea, impartasire de ganduri, pasiuni, discutii, asta e relatie!

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Asta ziceam, cand deja te atrag altele, nu mai poti zice ca ai sentimente reale fata de persoana iubita.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce sa zic, nu scrie nicaieri ca trebuie sa te atraga sexual doar una! Sentimentele nu mereu au legatura cu sexul. Conteaza sentimentele asa cum am spus.
Ce, cand ne masturbam avem sentimente? Si femei si barbati.

Daca se poarta frumos, daca te respecta, daca tine la tine, daca are grija sa te sastisfaca sexual, daca te intelege, te asculta, te sustine in caz de ceva nasol, daca nu scurteaza din timpul dedicat tie, asta cam conteaza.

E doar o parere. Cand vad Lorena ma duce gandul la verisoara mea, ca tot asa o cheama.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Chestiile ce le-ai scris tu mai sus, le poate face si asa, doar sa fie facute, sa aiba si el o prietena ca toata lumea, sa nu se chinuie sa tot gaseasca fete pentru sex. Are una singura de la care poate avea oricand.
Spuneai ca, conteaza sentimentele, sunt pe principiul ca daca iubesti pe cineva, nu te poti gandi la altcineva. Cel putin eu asa sunt. Nu ma pot gandi la altul, nu ma pot simti atrasa(sexual sau nu). Atunci el de ce poate.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu toti suntem la fel! Fiecare om poate fi diferit, daca tu nu poti, de ce sa nu poata el a avea sentimente pentru doua persoane sa zicem?!

Tu daca ai doi copii nu ai sentimente pentru ambii? Asa e la el si in axa relatii.
Poate sa-ti placa doua persoane la fel de mult si sa simti acelasi lucru pentru ambele, nu este exclus.
Insa asta e rar de tot sa ai sentimente pentru doua persoane in acelasi timp, eu doar am explicat fenomenul.

Insa ce face respectivul cu video chat nu este deloc impartire de sentimente, iar atractie doar sexuala poti avea si pentru 5 persoane diferite, te poate excita 3 persoane care-s frumoase toate in felul lor, uneori chiar diversitatea ajuta in caz ca apare blocajul la doar o persoana (mai sunt cazuri).
Si oricum se culca doar cu ea, nu cu alea, ca nu se duce la postituate, deci nici impartire sexuala nu este.
Dar sentimentele le are doar pentru prietena, lucru cel mai important.

| Mosotti a răspuns:

Are dreptate, ce conteaza? Ca tot cu tine face sex, tot pe tine te iubeste, ce daca se uita? Te poti uita si tu. S-a ascuns ca stia ca te superi, altfel nu se ascundea. Te trada daca se ducea cu alta si se culca, dar aici nu e cazul. Nu rupi o relatie pentru atat, fi serioasa. Exact! Nu vrea sa te insele, faptul ca se uita acolo doar, e diversitate si chiar prinde bine, o poti face si tu doar daca simti nevoia, daca nu, asta e, stai cu el ca e okey zic eu. Si altii care nu se uita dar te inseala e mai bine?

| Andreeush a răspuns:

Eu am impresia că ai cam exagerat, nu te-a înșelat.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Eu nu vad nimic exagerat aici, iar el probabil s-a gandit ca tu te vei supara pe el daca iti va spune si de aia ti a ascuns, dar in momentul cand i ai vazut istoricul nu a mai avut ce face decat sa recunoasca.Da eu am patit o dar nu m-am suparat, cateodata chiar ne uitam si amandoi, asa ca preludiu.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Pai daca tu nu ii dai? La ce te astepti ca el sa fie usa de biserica? Zi mersi ca nu te inseala in viata reala si doar se uita... aveti peste 20?

| anonim_4396 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Problema este ca viata sexuala a noastra este activa, deci nu se pune problema de asa ceva.
Mereu spune ca este total multumit de mine.

| anonim_4396 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Si da, avem peste 20.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate doar se documenteaza si sa incerce si cu tine ceva nou

| anonim_4396 explică (pentru BuBBlesykeSs):

As intelege ca s-ar documenta daca s-ar uita la filme porno, dar cum scriam mai sus, el se uita pe ceva site cu videochat, unde erau doar femei si poze nude cu acestea.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e Nimeni perfect, mna nu vreau sa fie rautacioasa dar asta poti discuta cu el nu cuu noi ca nu stim noi ce se intampla intre voi. DACA nu pur si simplu pune punct si gata nu o fi singurul baiat pe pamant

| Alexandru_Baluta_1986 a răspuns:

Poate ca nu toti barbatii fac asta dar foarte multi au pornografie in calculator sau acceseaza asa ceva. Asta nu inseamna ca te insala sau ca nu te iubeste doar ca uneori creierul vrea sa mai diversifice lucrurile. Eu zic sa te bucuri ca iti este fidel in viata reala iar daca continui cu cearta din cauza asta il indepartezi.
A si apropo, daca se uita la filmele alea nu inseamna ca se uita la alta sau se gandeste la alta. Barbatii privesc cu excitare o femeie goala dar nu multi ar vrea sa aiba alaturi o tipa dintr-un film sau dintr-o poza pentru mai mult de o noapte...
Deci daca nu aveti alte probleme in relatie mai bine te faci ca totul e ok si te bucuri ca e alaturi de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Alexandru_Baluta_1986):

Dupa cum spuneam, nu e normal daca tu ca barbat ai tot ce vrei de la persoana de langa tine mai ales in ceea ce priveste sexul, de ce ai cauta la altele? Sau de ce ai fi curios de altele cand sentimentele pentru iubita sunt sincere?
De unde pot stii eu ca in viata reala imi este fidel, din moment ce vad ca el este atras de acele femei din sedintele foto nude? Faptul ca este atras de o alta, este primul pas spre infidelitate.
Si iarasi nu inteleg de ce spuneai ca nu vor sa o aiba decat mai mult de o noapte. Care ar fi motivul?
Si crezi ca daca el si-ar dori-o doar pentru o noapte, eu as putea trai cu gandul sa stiu ca el isi doreste sa se culce cu o alta? Nu mi se pare normal.