| Mihaelaioana123 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Acum 5 zile am avut un contact sexual(neprotejat) cu iubitul meu, dupa 2 zile a inceput sa ma usture cand urinez si urinam cu putin sange, ma ustura vezica urinara si ma dor rinichii, a zi doua am consultat un medic si mi s a spus ca am o raceala si trebuie sa fac o urocultura, am facut aceasta analiza si mi a iesit o infectie. Si am vorbit si cu iubitul meu despre asta, l am intrebat daca si-a dat drumul in mine si el a spus ca e foarte sigur ca nu a facut chestia asta, medicul mi a spus ca este o infectie urinara, dar nu stiu ce sa cred. Oare pot fii insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu poate ghici in ce moment al ciclului tau menstrual a avut loc sexul amintit si nici daca iubitul tau are atat capacitatea cat si suficient de multa experienta sexuala incat sa fie absolut sigur ca reuseste sa-si controleze ejacularea in cazul in care sexul este neprotejat si are loc in perioada fertila. Nu exista nicio legatura intre infectia urinara aparuta probabil tot in urma unui sex neprotejat si posibilitatea de a se forma o sarcina. Deoarece iubitul sustine ca nu a ejaculat in vagin, rezulta ca probabilitatea dea se forma o sarcina este destul de mica, iar in cazul in care sexul a fost intretinut in afara perioadei fertile posibilitatea de a se forma o sarcina teoretic se poate exclude aproape in totalitate/complet. Multa sanatate!