| StefaniaTvs a întrebat:

am si eu o întrebare. Daca am facut dragoste cu sotul meu in ziua a14a de CM adică astazi si sunt cu o zi inainte de ovulatie sunt sanse sa raman insarcinata?
Acum 2 zile am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ. Mulțumesc

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti sa faci un bebe, trebuie sa cumperi si sa folosesti un TEST DE OVULATIE/FERTILITATE care are in set 6 testere care se folosesc zilnic incepand de prin a 9-10-11-a zi a ciclului. Bineinteles ca rezultatul testului de sarcina ti-a iesit NEGATIV din moment ce a fost facut inainte ca sarcina sa se fi format.
Doar daca prima zi a menstruatiei a fost in data de 10 Noiembrie si numai daca ciclul tau menstrual are mereu lungimea de 28-29 de zile, in acel caz ovulatia se produce in a 14-a sau a 15-a zi a ciclului si daca sperma este ejaculata in vagin in cea de a 13, 14 sau a 15-a zi, in acel caz probabilitatea de formare a sarcinii devine foarte ridicata. Vei sti destul de precis daca ai ramas insarcinata sau nu doar daca menstruatia NU va porni in data de 8-9 Decembrie, Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, daca actul sexual a fost neptotejat.

| sofisis a răspuns:

Da, normal.
Ce nu inteleg eu este scopul testului de sarcina de acum 2 zile...pentru ce?

| Lule a răspuns:

Normal ca poti ramane insarcinata pentru ca esti in perioada fertila, bineinteles daca a ejaculat inauntru sotul dumneavoastra

| StefaniaTvs explică (pentru Lule):

Mulțumesc mult pentru răspuns

| eugeniu2020 a răspuns:

Poate da, dar poate nu

| StefaniaTvs explică (pentru eugeniu2020):

De ce nu?

| eugeniu2020 a răspuns (pentru StefaniaTvs):

Dar de ce da?
vei afla in 20 de zile, stai fara grija

| StefaniaTvs explică (pentru eugeniu2020):

Mulțumesc mult