| Razvann97 a întrebat:

in special pentru persoanele de gen masculin. Tinand cont ca am facut sex doar de cateva ori pana acum, as dori si eu sa stiu cum pot sa ma tin mai mult. Nu am experienta, si nu reusesc sa tin prea mult, sau nu destul pentru a-mi satisface partenera. Orice sfat "constructiv" este bine venit.

Răspuns Câştigător
| 4psiho a răspuns:

E chestie de antrenament. Cei mai tari la metodele astea sunt chinezii (caută tao).
În principiu cam în felul următor se procedează: când simți că vine te oprești și strângi penisul la baza glandului sau apeși pe perineu.

| Razvann97 explică (pentru 4psiho):

Multumesc mult pentru sfaturi, voi incerca.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cand faci laba incearca sa iti controlezi ejacularea si sa duci mai mult

| Emilian65 a răspuns:

Sa nu te mai masturbezi.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Daca nici in urmatoarele sa zicem 5 dati nu poti sa nu ejaculezi prea repede poti incerca niste prezervative durex extended pleasure sau sprayuri pentru intarzierea ejacularii, eventual sa te apuci sa faci exercitii pentru muschiul PC. Oricum, in 80% din cazuri chestia e pur psihologica, ai un esec o data si dupa devii inhibat psihic si continui sa ai acelasi esec, aici e important sa ai o partenera care sa te inteleaga sau sa iti gasesti una care sa te inteleaga, vezi tuwinking

| Razvann97 explică (pentru Superdumnezeuomniscient):

Cam am devenit inhibat psihic, nu ma simt bine deloc stiind a nu reusesc.