| Fast92 a întrebat:

Buna ziua ....am si eu o problema, de la o vreme ejaculez foarte repede, de obicei rezistam la o partida de sex cam 15-20 de min.iar acum nu mai rezist nici 5 minute. Ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| adrykiba a răspuns:

Stai linistit si nu te panica, problema ta poate avea mai multe motive cum ar fi:
•Probleme cu rinichii, nisip sau piatra;
•Stresul si programul prelungit la locul de munca sau alte activitati;
•O perioada mai lunga de abstinenta;
•Teama de a nu ejacula rapid;
•Sentimentul de rusine fata de partenera;
•Anxietatea si oboseala;
Dar se va rezolva cu timpul.

dar se va rezolva.

| Fast92 explică (pentru adrykiba):

Mersi mult ..chiar ma ingrijorasem ca am avut 3 contacte sexuale cu fete diferite si mereu am patit asa ceva... uneori imi era rusine in fata acelor fete cat de repede pot ejacula.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca "de la o vreme" inseamna partenera noua, asta e explicatia, te excita mai tare, e diferita de cea dinainte si termini repede! Ori o iei foarte incetisor si te mai opresti din cand in cand si tragi adanc aer in piept, ori te rezolvi singur cu vreo ora inainte si nemaifiind plin, vei rezista mai mult! Daca nici una din astea nu e, atunci trebuie sa te duci la un consult de specilitate - andrologie sau psihologie! Si mai discuta si cu ea!

| adrykiba a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajuta.Am avut si eu un partener cu aceasta problema dar odata cu increderea si-a revenit.

| sebysebyca a răspuns:

Aaaa,e grav tataie! eu zic mai bine dupa vreo 4 min si 59 de sec sa o scoti si sa o legi cu o bucata de sarma.o sa vezi de mai termini dupa 5 min...

| voineavlad a răspuns:

Incearca sa nu te gandesti la asta in timp ce faci sex.Ai incredere in tine si problema dispare! Sper ca te-am ajutat!