| kokardel20 a întrebat:

am si eu o problema ma masturbez destul de des poate odata pe zi de 2 ori.Nu duc lipsa de sex, intretin si relatii sexuale si dupa imi vine sa ma masturbez e vreo problema in asta? sau am un apetit sexual mare!

7 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Cam ar fi o problema, normal nu ar trebui sa simti nevoia de masturbare daca intretii relatii sexuale, asta doar daca nu sunt prea rare sau nesatisfacatoare. Vezi ca masturbarea in exces duce la dependenta si are si ea efectele sale negative, ca orice alt lucru in exces. Funda? happy

| neutrino a răspuns:

O vei pune in cui, cu o fundita rosie, mult mai devreme, si o vei folosi numai la facut pipi.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru neutrino):

Bati campii, de unde scoateti bai cretinismele astea?

| neutrino a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Iti doresc sa ai dreptate ...Totusi, un bun simt in reactiile tale nu ti-ar strica, cel putin respecta-i pe cei ce au raspus solicitarilor tale. O zi buna!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Daca ai cu cine face sex de ce nu faci sex?

| mihaibrad a răspuns:

Nu este o problema, tine de apetitul tau
iar daca vrei un raspuns mai complex: masturbarea nu poate produce daune penisului/virilitatii DECAT daca creierul tau transmite constant semnale negative inspre ea. Daca esti echilibrat si senin cand o faci, vei fi ok. Important e cum percepi tu actul in sine.

| amber4u a răspuns:

Probabil nu esti satisfacut si de asta simti nevoia de ''mai mult''