| Th3Vip3r a întrebat:

Am si eu o problema si am nevoie de niste sfaturi, o sa va spun asa totul mai pe scurt sper sa nu gresesc categoria.
Pai totul incepe asa, stau cu o fata de vreo 9 luni si totul a pornit mai mult dintr-o joaca ca sa zic asa am vrut sa o uit pe fosta mea prietena cu ea adica stateam cu 2 pentru ca relatia cu forta se tinea intr-un fir de ata, eu mi-am pus in cap sa raman cu actuala si sa nu pun suflet dar am facut fix invers. Acum sunt mort dupa ea si ea e genul ala de persoana care daca se uita un baiat la ea mai asa gata sigur acel baiat o place si trebuie sa imi spuna mie iar eu mor deci efectiv turbez parca ma doare inima, acum ceva timp ne-am despartit si in seara cand ne-am despartit ea a iesit la suc cu unu si a doua zi mi-a povestit mie cum era baiatul acela, matur si asa mai departe.

Vreau daca puteti sa ma ajutati cu un sfat ce sa fac sa continui sa o las pentru ca eu sufar mult adica nu sunt fericit efectiv am stat mai multe seri la ea acasa dar nu am facut nimic si numai la ea imi sta capul, daca incerc sa o parasesc ma cauta tot timpul.
Da-ti-mi un sfat ce sa-i zic pentru ca nu ma asculta deloc i-am spus tot timpul sa inceteze cu fazele de genul "baiatu ala ma place" dar ea spune "sa zici mersi ca sunt cuminte si ca iti zic tot ce fac" si problema este alta ea si in ziua de azi inca mai tine legatura cu baiatul cu care a iesit la suc si nu vrea sa renunte la el deloc.
Va rog ajuta-ti-ma.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fei cu iertare, dar fata este proasta rau!
Asa ceva nu spui si nu faci persoanei pe care o iubesti.
Sfatul meu este sa-i spui clar in fata ca de vrea sa mai fie cu tine sa inceteze sa-ti mai povesteasca ocheadele ei si flirtul vizual cu altii, pentru ca nu-i serioasa si nici nu denota ca o duce capul cand scoate asa ceva pe gura.
Ori, sa-ti cauti alta cu mai mult creier si bun simt!

2 răspunsuri:
| bogdan1298 a răspuns:

Renunta exista si fete fidele, normale apropourile pe care tot le repeta spun ceva si asta ar trebui sa te puna pe ganduri.

| Lungociu_Serafim_1986 a răspuns:

Intotdeauna in lume va exista o mica sansa ca ea sa te placa pe ascuns si relatia cu acesta este doar sa te faca gelos! Daca nu incearca sa te gandesti la o fata pe care o iubeai inainte si sa incerci sa faci o relatie de lunga durata cu aceasta!