| anonim_4396 a întrebat:

Am varsta de 16 ani si am o problema. Mami spune ca am fost la urolog cand eram mic si ca mi-a rezolvat orice problema legata de fimoza. Nu am nici o alta problema, o pot decalota cu usurinta mereu dar nu si cand este "sculata".(nu stiu termenul, scuzati limbajul). Atunci mi se decaloteaza doar jumate si apoi simt o usoara durere si imi e frica sa fortez. Am sau nu fimoza? Este doar pentru ca sunt virgin? Ajutati-ma va rog.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,in primul rand decalotarea nu are nicio legatura cu virginitatea.
La 16 ani in mod normal ar trebui ti se decaloteze si cand esti in erectie.
Fara prea multe vorbe, ai putea sa ai fimoza.
Vorbeste cu maica-ta ca nu-i nicio rusine.
Sunt creme si exercitii care pot rezolva problema la 16 ani, daca nu o rezolvi in afara ca te deranjeaja cand faci sex, poti sa dai in parafimoza, dupa cand o sa fi mai mare se poate rezolva doar cu circumcizie.

| alexandru0sorin a răspuns:

Sal man asa am avut si eu dar mam cam rezolvat dupa inceperea vietii sexuale. nu cred ca exista vreun risc considerabil si este foarte probabil ca urologu sa fi stiut despre ce este vorba cand a dat un verdict final. nu stiu cazul tau cum este, dar cel putin in cazul meu confirm ca era doar pentru ca eram virgin.

| Willis a răspuns:

Rezolvi singur în cadă cu apă caldă. Tragi maxim până doar, la limita suportării, ții așa câte minute, pielea se va obișnui, apoi mai tragi, și tot așa. În câteva zile vei reuși. Fără doctor. Este vorba de învățarea pielii de a se întinde. Este posibil să te și excite când tragi așa, și ții, din cauză că este în erecție. Nu este problemă tu continui să ți tras până ajungi și iese tot capul. Apoi lași așa cât faci baie, să se mai obișnuiască, să se întindă. Nu trebuie să forțezi din prima zi. Poți avansa câte puțin în fiecare zi. Ai să vezi că va fi normal după această practică. Se va decalota permanent și culcată și în erecție.

| sawareekh a răspuns (pentru Willis):

Dar nu este risc de parafimoza?