| pksisnsnw a întrebat:

Buna ziua! As avea o intrebare.
Azi noapte am avut sex protejat cu prietenul meu insa prezervativul s-a scurs pe sub fiind larg si am observat doar dupa..Nu am mai putut lua pastila de a2a zi deoarece am luat-o in ultimele 6 luni(acum 3 luni).
Eram in a3a zi de menstruatie iar perioada mea fertila incepe marti, in 29, la 5 zile dupa iar ziua ovulatiei este sambata in 2 iunie.
Avand in vedere ca spermatozoizii rezista pana la 5 zile in organism, cat de mari sanse exista pentru o sarcina nedorita? Rog sa se raspunda cu seriozitate

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai avut sex protejat cu prieteni? Cîti erau?

| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti la ciclu este imposibil sa ramai gravida, fiindca menstruatia este procesul prin care corpul expulza ovulul nefecundat.

vezi ce inseaman cand baiatul vrea sa impresioneze vanzatoarele, cumparand prezrevative mult mai mari pentru un cuc mic? Este foarte larg si atunci oricade in vaginul fetei, ori se rasuceste pana se rupe, ori se scurge din el, cum ti s-a intamplat.

Nu mai accepta sex fara prezrevativ pus corect, spune-i baiatului sa cumpere 2-3 masuri mai MICI decat a folosit pana acum!
Prezervativul trebuie sa intre greu pe penisul erect si sa stea perfect intins, fara sa faca cute si pliuri, ca altfel se intampla nenorocirae sa cada de pe penis, sau sa se scurga din el.

| Oanaoni a răspuns:

Erai în timpul menstruației, nu cred ca poți rămână Fiindcă atunci nu ești fertilă