| AlyN181 a întrebat:

as dori si eu o parere despre fosta mea relatie.
Dupa 3 ani si 1 luna cu o fata care m-a iubit foarte mult si eu la fel dar ea a ales sa ne despartim pe motivu " nu te mai iubesc la fel ca inainte dar inca tin la tine si te iubesc putin" am petrecut 3 ani in care eu am fost fidel n-am inselat-o nu am mintit-o mereu m-am lasat pe mine pentru ea doar ca s-o fac fericita iar eu unu no cred ca nu ma mai iubeste deoarece acum aproximativ 1 luna jumate a vazut un mesaj de la o colega de munca care mi-a scris: "am inceput putin sa ma apropi de tine" eu in secunda urmatoare i-am luat telefonul si cum n-a vazut continuarea a inceput sa planga si sa ma roage sa-i dau telefonul si era foarte geloasa si se vedea ca ma iubeste la infinitsad iar dupa ce i-am dat telefonul si-a vazut continuarea unde eu ii scriam ca eu nu am cum sa ma apropi si eu de ea ca am prietena, apoi in urmatoarea secunda si-a revenit si mi-a zis ca nu vrea sa ma piarda niciodata si ca nu stie cum ar putea sta fara mine, iar dupa ce a plecat imi zicea ca deja ii e dor de mine si ca abia asteapta sa ne mai vedem si din asta eu acum cand a zis sa ne despartim m-am vazut cu ea si i-am zis sa-mi zica in fata ca nu ma mai iubeste iar ea ezita si ii tremura gurita si se vedea cai pare raw ca zicea asta. Eu unu nu cred ca intr-o luna jumate sentimentele acelea s-au schimbat radical. Eu unu cred ca la scoala e influentata de o alta colega care la randul ei era cu un baiat de 3 ani si cateva zile dar se certase...am inpresia asta si sunt sigur ca asta e deoarece ea se influenteaza repede cand persoanele care le crede cei mai buni prieteni ii zice ceva iar mereu cand o sunam la scoala vorbea rece cu mine si mereu incerca si evita sa nu vorbeasca mult cu mine, iar acasa era normala. Acum 2 zile si-a schimbat parola de la fb si mi-a dato dar urmand ca luni sa se duca la scoala sa-si schimbe parola iar si sa stearga ca e in relatie cu mine iar dupa aceea na mai vrt sa-mi dea parola... si acum intrebarea e de ce mi-a dato si dupa ce s-a vazut cu fata aceea a schimbat-o? Mie imi pare raw ca nu pot s-o readuc langa mine, o iubesc la infinit eram in stare sa-mi dau si inima daca trebuia doar ca sa traiasca easad si acum cand stransesem bani si voiam sa vorbesc cu parinti ei sa o lase sa mergem la munte poc s-a rupt ceva. Tin sa mai si mentionez ca mereu colega ei se uitat cu alti ochi la mine si se vedea ca nu prea ma suporta. Acum nu stiu ce sa fac s-o fac sa-si dea seama cai face raw si ca eu ii vreau doar binele iar acum va urma o perioada grea fara mine ca na nu toti vor fi ca mine si multi isi vor bate joc de ea si eu chiar nu vreau asta pentru ca ea e tot ce am in sufletul meu mereu va ramane ca fiind singura fata care o iubesc si vreau sa-mi spuneti ce sa fac s-o fac sa isi dea seama si sa devenim iar iubitisad
Va multumesc pentru timpu acordat si astept pareri si sugestii poate un sfat deal vostru ma va ajutasad

Răspuns Câştigător
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu iti spun sa mai astepti ceva timp, cred ca se va intoarce. Isi va da seama ca a gresit, sunt sigura de asta. Daca nici dupa ceva timp (asta inseamna cel putin 1-2 saptamani, pentru a avea timp sa pune lucrurile cap la cap) nu mai da niciun semn ca ar vrea sa va impacati, mai intreab-o tu pentru ultima oare daca mai vrea sa formati un cuplu? Nu pot sa iti promit sau sa itigarantez ca se va intoarce, dar dupa parerea mea ea se va intoarce. Totusi, nu stai 3 ani cu o persoana doar din plictiseala, ceva ceva tot va leaga. Timpul le va rezolva pe toate, nu iti pierde rabdarea, stiu ca este greu, dar inca poti spera. Speranta moarte ultima. Mult succes si sper si eu sa va impacati!

7 răspunsuri:
| federerdinamo a răspuns:

Unele sentimente uneori nu dispar niciodata, raman intiparite in suflet. Parerea mea e ca o relatie de 3 ani nu e asa usor de uitat. Poate ar trebui sa nu o presezi,sa o lasi putin libera, sa isi puna ordine in ganduri. Pana la urma toti ne intoarcem la ceea ce iubim mai devreme sau mai tarziu, daca te iubeste cu adevarat nu va fi fericita langa o alta persoana. Fericirea ti-o gasesti in bratele unei singure persoane. Iar daca tu o iubesti, in primul rand ramai alaturi de ea, asta e cel mai important.

| AlyN181 explică (pentru federerdinamo):

Alaturi de ea am ramas ca prieten deoarece nici eu nu pot sta fara ea... dar nu stiu daca as rezista s-o vad in bratele lu altu...

| neutrino a răspuns:

In trecut, la matematica se preda atat infinitul mare cat si infinitul mic. La tine, infinitul iubirii voastre a fost de tip infinit mic, pe care nu-l mai poti transforma in infinit mare.

| NameHarris a răspuns:

Eu te cred ca tu iai vrut binele dar si colegi ei la felwinking doua tabere diferitebig grinTu ai vut sa o protejezi colegi iau vrut binele adica sa se distreze si ea sa vada cu adevarat ce este viatawinkingSfatul meu este sa rami cel mai bun preten al ei sa o ajuti cu un sfat cand va fi nevoiewinkingDe exemplu eu cu prima mea iubire ma inteleg si acuma dupa 5 ani suntem ca fratei cu toate ca sta cu un prieten de al meuwinkingSi de multe ori a renuntat la un baiat ca prietenia noasta sa continue adica acela ii cerea sa nu mai vorbeasca cu mine big grin

| corhaz a răspuns:

Numai pune sentimente. numai gasesti fete care sa iubeasca ai vazut si tu la care pui suflet nu e bine ca tot te lasa.gaseste incearca-le pe rand o tura si gata asa e cel mai bine treci la urmatoarea.nicio fata numai merita atentie s-au stricat si ele de cap

| IonutM4A1 a răspuns:

Sincer sa fiu e grea situatia dar eu as zice sa o lasi o perioada in pace ca sigur cand va vedea cum este fara tine o sa te roage sa o ierti...winking Lasa timpul sa-si faca datoria... Multa bafta!

| AlyN181 explică (pentru IonutM4A1):

Asta ma gandeam si eu dar cu cat timpu trece imi e mai dor de ea...