| Zya a întrebat:

Buna ziua ..as dori și eu un răspuns la o întrebare! Am luat 2 pilule yasmin in aceeași zi și acum mai am doar 20, cum fac la sfârșitul blisterului!? Pot să cumpăr un blister nou și să iau una sa completez 21 și după pauză pot sa îl folosesc pe același facând la fel!? Ar fi bine!? As mulțumi foarte mult daca as primi și eu un răspuns, sunt intr-o încurcătură...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce crezi ca ai rezolvat daca ai luat doua intr-o zi?
Uite asa apar probleme si apoi se dă vina pe medici.

| AnotherGirl a răspuns:

Nedumerirea mea este de ce ai luat două pilule în aceeași zi... I'm genuinely curious, sincer.

| Traveler12 a răspuns:

Salut, nu e nici o problema ca ai luat acum 2 dacă e din greseala (sper), dar să nu se mai repete fiindca îți creste riscul de tromboza venoasa. Ia-le pe astea 20 și continua ca de obicei, nu e nici o problema ca o să fie 8 zile pauza in loc de 7, doar ca o să îți vina menstruatia mai repede cu o zi probabil. Sanatate!

| Goete a răspuns:

Ia alt blister si ia-le toate in prima zi, nu-ti face probleme. Ce sa mai astepti pentru fiecare