| Helpmeout123345678 a întrebat:

Buna ziua! As vrea sa imi răspundă doar persoanele care au trecut prin asta sau care au cunoștințe in acest domeniu: in ultima perioada ciclul meu menstrual s-a dereglat foarte mult. La mine niciodata nu a fost regulat, dar de o vreme imi vine de 2 ori pe luna si in cantități mai mari fata de pana acum. Nici simptome nu prea am, abia a 3-a zi dureri de burta si atat. Stie cineva ce ar putea fi sau de la ce se intampla asta? E normal? Menționez ca fac si sport, sala, alergare, mananc regulat si sanatos si nu am o viata sexuală activa. Am 18 ani. Multumesc pentru eventualele răspunsuri!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de investigatie medicala, la un ginecolog, pentru ca noi nu avem de unde ghicii problemele tale de sanatate (posibil chisturi ovariene, daca fluxul de sange a crescut vizibil).