| anisoaramia a întrebat:

as vrea sa primesc un sfat, sunt disperata ajutati-ma.
Am 2 surori, eu sunt cea mai mica am 19, cea mijlocie 22, cea mare 24.
Mama este mutata in alt oras tinem legatura, de Paste vrem sa mergem la ea, eu cu sora cea mare dar cea mijlocie nu stiu...
de ce? pentru ca este de vreo 3-4 ani cu unu,(un peste),ea lucra pana acum putin timp la un salon de masaj(sau poate ceva mai mult)nu stiu,asta cu care e ii lua toti banii(sau ii dadea ea fiindca e fraiera),ma rog.
Ea pana acum o saptamana ne inebunea pe mine si pe cealalta sora ca vrea sa se mute la ea,la sora cea mare(noi nu stam impreuna),era speriata sa nu o bata ala fiindca se muta sau ceva,drept ne-a chemat pe mine si pe iubitul meu sa ii caram bagajele cu masina,dar s-a razgandit ca a ajutat-o chiar iubitul ei (pestele),s-a mutat la sora cea mare si ce sa vezi,a doua zi seara de fapt a venit (pestele la sora mea cea mare acasa) imbracat ok cu un trandafir,sampanie si a cerut-o de nevasta(specific(cu un inel de nimic)),nici un milion vechi nu cred ca a dat pe el,era subtire si naspa, nici macar nu arata ca unul de logodna, in final.de cand a plecat de la pestele ala de acasa adica de luni a plans intruna si a innebunit-o pe sora mea aia mare(ca il iubeste,ca nu vrea sa se desparta de el,desi cu o saptamana in urma nu stia cum sa scape de el si era satula,ca o ducea si o aducea de la munca(asta era viata ei).iar cand ea a plecat el nu i-a dat toate lucrurile fiindca i-a zic(oricum te intorci intr-o saptamana),ce credeti, chiar asa a fost, azi s-a mutat inapoi.imi este mila de ea,ca ala isi bate joc de ea si ii mananca toti banuti,iar el sta acasa,iar ea umbla(cred ca se prostitua in salonul ala de masaj).am incercat sa o convingem,dar nu vrea, s-a mutat la el inapoi, iar in apartamentul ala din cate am auzit mai sunt vreo 2 fete care fac acceiasi treaba ca ea.cum o o luminez? ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu daca tu sau altcineva o puteti convinge sa renunte la acel barbat, las-o in pace deocamdata, isi va da seama pe parcurs ca a gresit

| shadow72 a răspuns:

Du-te in pnm la politie tu cauti ajutor pe TPU in treburi din astea
sora ta nu pateste nimic inc az ca vien politia spune ca a fost obligata si scapa
daca tii la ea stii ce sa faci

| anisoaramia explică:

Si nu mumai ala e un mafiot, camatar, trafic cu masini sau ceva de genu, ea e frumoasa si tanara, dau funda.