| 34Andreea34 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac in momentul in care aflu ca iubitul meu isi trimite cu baietii, poze cu fete goale, dar si filme porno? El spune ca e fidel, dar eu cred ca nu e din moment ce poate face asa ceva.

33 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are fidelitatea, cu masturbarea si excitarea personala?
Daca are peste 20 de ani si face lucrul asta, probabil ca sufera din lipsa de satisfactie sexuala si incearca orice ca sa se excite.
In orice caz, nu cred ca ti-ai dori un sot care sa te lase singura in dormitor si el sa stea in sufragerie pe filme porno, masturbandu-se.

| LoveSleep a răspuns:

Astea ca tine rămân gravide la 13 ani.

| sofisis a răspuns:

laughing)))) sunteti copii, asa-i? Maxim 14 ani, nu?
Lasa-l in pace si nu te mai baga in ce vorbeste el cu baietii. Sunt chestii normale, mai ales la varsta asta. Nu vad sincer ce legatura are faptul ca se uita si trimite filme si poze porno cu inselatul... zic nu vad in sensul ca nu are absolut nici o legatura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Legatura este ca ai o iubita, nu ai niciun motiv sa fi curios de altele. Mai ales sa detii astfel de poze. Este infidelitate, tradare, cum vrei tu sa o iei.
Daca este curios de acele femei din poze, la prima ocazie o va si insela.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Fereasca Dumnezeu. Si tu ai 14 ani? Adica eu daca ma uit la filme porno imi insel partenerul? Si daca ne uitam amandoi... ne inselam reciproc fiind amandoi in aceeasi camera, sau cum? laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Sunt trecuta de 20 de ani, deci stai linistita.
E o diferenta, sa te uiti impreuna cu partenerul la actiunea(filmul porno) care excita, care condimenteaza relatia sexuala.
Si e o diferenta, sa te uiti la un film porno, pentru a te autosatisface in lipsa partenerului, daca chiar simti nevoia. Si e cu totul si cu totul altceva sa detii poze cu alte femei goale in telefon si sa mai si faci share cu prietenii sa mai comentati impreuna "ce ar merge o data". Pai unde e iubirea cand tu esti atras de alte femei? Adica sa inteleg ca ti se pare normal sa ai iubit si sa mai fi si curioasa de altii.
Si, nu am spus ca daca ti se ridica nivelul de testosteron dupa alte femei, inseli. Am spus ca este un act de infidelitate, care mai devreme sau mai tarziu, va duce spre inselat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Da, e exact cum spui tu.
După răspunsuri nu sunt 100% sigur care are 14 ani thinking

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

happy toti barbatii se uita la porno si toti barbatii se uita la poze cu femei goale... nu o lua personal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Toti barbatii care sunt singuri, da.
Daca ai o relatie si partenera, pentru ce sa te mai uiti la altele daca tu ai ce vrei acasa?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha ha.
Toti barbatii se uita la porno si la poze cu femei goale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Lasand gluma la o parte, da. Daca am fi impreuna si as vedea ca te uiti la filme porno, n-am mai fi impreuna.
Probabil ca te intrebi "Adica helaaw, omg, dar de ce?" - Deoarece, cand te uiti la filme porno, lucreaza si imaginatia. Deci tu probabil te pui in locul femeii din film. Asa ca, draga mea, te-as invita sa mergi la domnul din film, sa-ti indeplinesti visul, sa ma lasi pe mine in pace.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

"acum 16 ore | gbd a răspuns (pentru sofisis):
Legatura este ca ai o iubita, nu ai niciun motiv sa fi curios de altele. Mai ales sa detii astfel de poze. Este infidelitate, tradare, cum vrei tu sa o iei.
Daca este curios de acele femei din poze, la prima ocazie o va si insela. "
Ai zis ca e infidelitate si tradare. Asta cu inselatul e same ***.
Si eu si barbate miu ne uitam la porno. Si impreuna si separat. Ce dracu legatura are cu faptul ca am insela intr-o situatie pur ipotetica?
Plus de asta eu zic si de fata cu el ca ar merge sau nu vreunu o data si viceversa.
Curiozitatea legata de sexualitate si de filmele porno nu au absolut nici o legatura cu o relatie sau cu potentialul de fidelitate al persoanelor.
Sunt o gramada pentru care ai baga mana in foc ca ei n-ar face niciodata si ei de fapt rup...
Daca ai peste 20 de ani, esti foarte imatura in gandire si nu intelegi aproape deloc sexul opus sau sexul in general.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Of Plato. Iar o dai in ezoterice.
Hai sa iti explic ceva: femeile cand se uita la porno se pun in situatiile respective, da. DAR in 99% din cazuri se imagineaza asa cu partenerul din dotare, nu cu actorul lu' peste din filmul respectiv. Plus de asta pe mine ca femeie la un film porno ma excita actiunea in sine si felul in care exprima tipa ca se simte, NU mataranga aluia. Deci... daca am fi impreuna si m-as uita la filme porno...mi-ai multumi pentru imaginatie si initiativawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nu e chiar "the same", cand inseli poti spune ca practic ai facut-o. Dar cand vorbim de un act de infidelitate, poti fi infidel cu gandul, cu imaginatia, cu fantezia etc.
"Plus de asta eu zic si de fata cu el ca ar merge sau nu vreunu o data si viceversa. " -> sa inteleg ca daca ar merge cu vreunu, al tau ti-ar accepta sa faci asta? laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Unde e iubirea când esti atras de alte femei?" rolling on the floor
Iubirea e mai mult decât o simpla atracție fizica.Si nu te face orb. Daca vede o tipa sexy, normal ca o sa fie atras de ea.Si e valabil si invers. Daca tu echivaleze simpla atracție de genul asta cu înșelatul, ai probleme si n-ai ce caută intr-o relație.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate pentru tine e mai mult decât o simplă atracție. Pentru un tip este mai mult decât de ajuns sa l motiveze sa meargă mai departe.

De ce ar avea probleme? Oricine e capabil sa înșele, nu e vorba de iubire e vorba de respect și când îți respecți partenerul nici măcar nu te uiți după altele sau alții sau sa te pui într-o ipostază in care sa poată să se întâmple ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E de ajuns sa vezi o tipa misto pe strada ca sa te motiveze?
Oricine e capabil de multe. Uitatul e involuntar.Cat rămâne la stadiul de uitat e inofensiv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Repet, toti care sunt singuri si nu sunt satisfacuti.Atata timp cat tu ai "tate", sex, femeie acasa pentru ce sa mai cauti? Care e logica? Doar daca nu simti iubire si nu ai respect pentru femeia ta si esti vreun obsedat fara control.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum explici faptul ca daca ai sentimente adevarate fata de partener, te poti simti atras de alte persoane? Nu are logica, se bat cap in cap. Decat daca esti vreun obsedat, si nu poate fi fidel unei singure persoane, si ii curg balele dupa orice tipa. Asta inseamna obsesie si lipsa de control.De aceea iti faci relatie/ casatorie/ familie, ca sa ai ochi doar pentru o singura persoana, nu pentru toate pe care le vezi, sa fim seriosi.
Eu de ce cand am prieten nu ma pot simti atrasa de altcineva, oricum ar arata si orice ar face?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu te-ar motiva asta? Nu de aici pleaca inselatul? De la faptul ca esti lipsit de control si esti atras de orice tipa arat misto.
E una sa te uiti intamplator ca o vezi, si e alta sa te uiti in mod intentionat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca atracția e fizica.Asa explic.
Ba da, are logica.Nu se bate nimic cap in cap.Nu e vorba de fidelitate aici.
Îți faci relație/căsătorie/familie pentru a suplini unele lipsuri.Pentru a compensa unele neajunsuri.Pentru a-ți hrăni nevoia de validare, de afecțiune, pentru a înlătura frica de singulare.Pentru ca ești om si ai nevoie de relații(indiferent de ce tip).
Nu pentru ca vrei sa ai ochi doar pentru o anumită persoana.Ai sentimente pentru o singura persoana. Ochii privesc in mai multe direcții involuntar.
Ba da, te poți, dar îți impui sa nu te simți, pentru ca ai impresia ca e ceva greșit.Sau doar minți ca sa obții atenție si sa pari mai buna decât ești.Una din 2.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca nu te casatoresti pentru ca ai atractie (pe langa multe alte lucruri) fata de persoana respectiva, ci te casatoresti ca sa scapi de singuratate si sa aiba cine sa iti ofere afectiune?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pentru ca ai atracție

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mă refeream că mă atașez extrem de usor, sau cad în plasa oricărei seducții dacă îmi dă semne că m ar placea.
La mine sigur rămâne doar la uitat, pentru că nu am curaj de altceva, am avut mai multe prietene imaginare decât reale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi dacă ai lipsuri înseamnă că nu ești pregătit/a pentru o relație, persoana iubita e pentru a îmbunătăți ceva existent(pentru a da o culoare) nu a umple un gol.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Persona iubita e pentru ce vrei tu sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu te iubeste din moment ce simte atractie fata de alte femei.
Daca eram in locul tau, renuntam la relatie fara nicio cale de intoarcere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, incredibil ce nesimtit. Si le tine numa pentru el? Altii se chinuie, ajung pe pagina 50, 80, 130 si nu gasesc nimic...

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

E o chestie a băieților părerere mea. Cât timp nu trimite fetelor, stai linistita. Lasă-l in pace. Vezi cum se comporta cu tine, iar dacă e ok, nu ai de ce sa-ți faci griji. Bafta acolo totuși. ‘))

| mitzok a răspuns:

E normal...

| Viorel703 a răspuns:

Dacă face asta atunci e marea probabilitate sa nu te iubească cu ADEVARAT.

| orail a răspuns:

Nu te iubeste. La un moment dat, dupa ce se culca cu tine va vauta altceva.

| Miruna145 a răspuns:

Pai depinde ce fel de fete. Sa se uite la filme porno mi se pare normal dar nu să trimită cu alte femei.