| ovialex9 a întrebat:

Ce sunt exercitiile Kegel pentru barbati? Cum se fac?

4 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Uite, priveste imaginea asta:
http://3.bp.blogspot.com/......kegel1.gif

| fabiola a răspuns:

Te ajuta sa previi prostata, iar sfaturi gasesti pe nett!

| Spark10 a răspuns:

Exercitiile kegel nu ca ajuta numai prostata dar si durata actului sexual.de la ele poti invata sa controlezii muschii ce ajuta la ejaculare.si daca ii relaxezi cand iti vine sa-ti dai drumu, ejacularea va fi anulata => sex mai mult smug

| kmeleony a răspuns:

Salut. am inteles ca sunt foarte bune asa ca fale cu incredere si... spor la treabawinking. da eu nu am inteles daca se fac toate " tiurile " odata adica toate se fac impreuna sau de ex tipul 1 pentru incepatori? 2 pentru intermediari etc? astept sa dati un raspuns pentru cei care stiu. mersi.