| anonim_4396 a întrebat:

daca am fact sex protejat de 3 ori unul dupa altul, cu 3 prezervative in a doua zi a ovulatiei. Este vreo șansă sa raman gravida, daca au fost mai multe partide una dupa alta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Protectia este folosita exact cu scopul de a se putea intretine contacte sexuale si in perioada fertila si in momentul producerii ovulatiei. Indiferent de numarul de contacte sexuale intretinute, o protectie adecvata va impiedica orice posibilitate de a se forma/lua nastere o sarcina in cazul in care protectia ramane intacta pa la terminarea completa a coitului. Probabilitatea de a se putea naste o sarcina teoretic se poate exclude complet, findca aceasta practic nu exista chiar daca tot teoretic se afirma si se considera ca prezervativul ofera o garantie de 97-98%. In concluzie poti fi perfect linistita si lipsita de orice ingrijorare deoarece in astfel de situatii este IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Multa sanatate!

| gogo5678 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Va mulțumesc mult

1 răspuns: