| anonim_4396 a întrebat:

De abia ce am facut 16 ani si am decis sa merg la c**** ca nu mai avusem contact cu o fata pana acum. Am mers pentru ca imi era rusine sa nu ma fac de ras fata de prietena mea atunci cand o sa o fac prima data. Am facut-o cu prezervativul cum este normal. Si de acum o saptamana tot imi intra in cap ca am luat HIV. Trebuie sa merg insotit de un parinte sa fac analizele sau pot si singur? Eu am vazut ca nu era gaurit prezervativul. Dar daca cumva s-a gaurit foarte putin sunt sanse mari sa fi luat HIV? Am fost acum vreo luna si am cautat simptomele pe net. Nu am prevazut niciunu la mine.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Stai linistit copile. HIV-ul si BTS-urile NU bantuie peste tot asa cum considera foarte multi de pe acest site. Mai ales ca ai folosit prezervativul. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru linistea ta sufleteasca, poti merge singur sa faci testul de detectare HIV, la orice centru de analize medicale. Este cam scump, dar merita efortul.
In orice caz, va trebuii sa astepti pana faci 6 luni de la sex, deoarece HIV-ul are o perioada de incubatie mare si
daca esti contaminat, nu va apare la test.

Oare a meritat efortul sa mergi la prostituate?
Sa ai prima experinta cu o meseriasa care te-a satisfacut? Ai devenit acum expert?

| sofisis a răspuns:

De principiu...sa stii ca HIV are perioada de incubatie de minim 6 luni. Deci sub 6 luni nu iese nici macar in sange, d'apai sa ai simptome.
Riscul oricum e foarte mic spre 0 pentru ca te-ai protejat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

HIV, după 6 luni. Sifilisul, dacă te-ai sărutat cu ea, se poate manifesta și după ani. Dar măcar acum știi și tu cum e, când o faci pe bani. După ce te căsătorești, tot pe bani o faci, doar că o ai acasă.

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Și dacă nu te protejai riscul era cam de 1%. Eu zic că nu are rost să-ți faci griji.

| ViorelReznov69 a răspuns:

Copile tu esti prost sa moara bibi

| Alexyne a răspuns:

Era mai bine cu iubita ta decat sa mergi la o traseista. oricum daca te-ai protejat nu sunt sanse sa fi luat plus ca traseistele isi fac analizele destul de des(unele), deci daca ai nimerit la una de aia sanatoasa stai relax... data viitoare fi tu mai sanatos la minte si sa nu mai mergi la o femeie oarecare, de data asta ai scapat data viitoare cine stie ce BTS-uri iei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru mastadont):

Concluzia. Mergi de 100 de ori pe acolo, ți-ai luat de o grijă, te-ai căpăcit pe viață.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pana la HIV ...ai putea lua mult mai usor si alte boli! De exemplu Hepatita C!