| 1234567anaa a întrebat:

de câteva zile zona intimă ma mănâncă foarte tare, este uscata, acum s-a înroșit și se fac un fel de "cojițe" albe. Ce as putea sa iau ca sa îmi treacă?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te fată la doctor doamne ferește

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce varsta ai? Ai facut cumva sex ne protejat? Daca da, inseamna ca ai luat o boală transmisibilă sexual.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vad in istoricul intrebarilor tale, pasarica te mananca de vreo cateva luni bune, mai precis din 17 aprilie, fiind uscata, iritata si cu coji, ceea ce ar trebui sa te faca sa mergi de urgenta la medicul ginecolog, pentru ca ai luat o boala cu transmitere sexuala, care nu va trece de la sine, dimpotriva, se va agrava.
Ia uite aici:
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este indicat sa te prezinti la cabinetul ginecologic pentru a fi consultata cat se poate de temeinic ''pasarica'' in ansamblul sau.
Sau sa te prezinti la un laborator in care se efectueaza analize medicale pentru a fi prelevata o proba de secretie vaginala si una de urina, cu scopul de a se determina natura agentului patogen care provoaca starea de infectie a zonei intime (vulva, vagin, uretra, anus). Multa sanatate!