| Pisicuțepisicuțe a întrebat:

De ceva vreme in timpul actului sexual am inceput sa am o durere abdominala cred eu ca in zona ovarelor (cred). Dar aceasta durere nu o am chiar mereu, mai exact daca am contact sexual vineri dupa o saptamana de pauza nu ma doare dar sambata daca am iar contact apar durerile. Sau daca sunt obosita ma doare. Am fost la medic si mi-a zis ca nu am nimic mi-a dat ceva pentru ovare ca a zis ca sunt putin inflamate. Am acelasi partener de 3 ani. La inceput nu ma durea nimic. Ce sa fac? Oare este de la stres si ca nu ma relaxez? Si daca da, ce as putea face? Va multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mai bine mergi și la ALT medic pentru a avea și o a doua opinie. Pe internet mai greu să găsești leac la afecțiuni.

| Emilian65 a răspuns:

Sa urmezi sfaturile medicului.

| cristi10grei a răspuns:

Consulta si tu alt medic decat sa ei asa pastile la intmplare

| nicoooletaaa a răspuns:

Buna. Am trecut si eu prin asta! Medicul are dreptate. Ovarele sunt inflamate iar din cauza incordarii si a efortului ele incep sa te jeneze. Cumpara-ti no-spa si i.a 3- 4 zile dimineata si seara iar la pranz mai inghite un nurofen sau paduden. Ceva pe baza de ketonal.