| simona233er a întrebat:

Deci, sunt prinsa intr-o situatie farte neplacuta.Un baiat ma place. Eu i-am zis ca nu-l plac, sa ma lase in pace, l-am ignorat, dar tot se baga in viata mea si tot se da la mine si nu ma lasa in pace si nu vrea sa inteleaga ca nu il voi placea niciodata. Ce pot sa fac ca sa ma lase in pace?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I zici pur si simplu sa inteleaga ca nu vrei sa ai de aface cu el, eu de exemplu este un baiat in scoala care se da la mine etc. am fost cu el 1 zi, si acuma am prieten si imi strica relatia. De fiecare data cand se apropie catre mine plec in alta parte fara sa zic nimic sau daca nu sunt atenta si ma atinge il plesnesc [si tot nu se potoleste ] i-am invinetit ochiu si pur si simplu nu ma lasa. Il ignor ma suna nu-i raspun imi trimite mesaje le sterg ma saluta ma fac ca ploua pur si simplu il ignor total. Fa si tu la fel.

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Nu ii mai raspunde la mesaje/telefon

| raducanumihaela a răspuns:

Daca cu vorba buna nu intelege atunci ignora-l, nici un baiat nu poate accepta sa fie ignorat la nesfarsit.

| Geryking a răspuns:

Naspa situatia, dar incearca sa-ti faci un prieten (iubit) si poate atunci te va lasa in paca vazand ca nu-l placi pe el.
Si daca tot mai face asta insulta-l (nu neaparat injuraturi) si atuci nu o sa-i mai placi atat de mult.
Funda? big grin

| simona233er explică (pentru Geryking):

Problema e ca nu doresc sa am un iubit.