| 1863939Bogdan a întrebat:

din ce am vazut si pe net la alti oameni si am auzit se pare ca am fimoza. Am 16ani si penisul de 13cm lungime, in stare moale il decalotez usor, iese tot capul in stare erecta nu pot. Vreau sa va intreb cat m-ar costa operatia ca am auzit ca dureaza putin si rezultate 100%.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau in mod absolut sigur NU este necesara interventia chirurgicala fiindca fimoza care iti afecteaza penisul este de gradul 1 sau in cel mai rau caz spre gradul 2. Interventia chirurgicala este necesara numai in cazul fimozei grave/severe cea de gradul 3 spre 4 si a celei de gradul maxum : 4. Este indicat sa te prezinti la Urologie pentru a fi evaluat de medicul urolog, care iti va explica cum trebuie sa procedezi sau care este solutia indicata de a fi folosita ori tratamentul corespunzator de a fi urmat. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic urolog si sfaturile date acesta.