| AneCriss a întrebat:

Din nou eu. V-am zis ca pe 9 am facut un petting cu prietenul meu si m-a cam atins pe langa vagin cu penisul si e posibil ca el sa fi ejaculat. Pe 17 ar trebui sa imi vina ciclulc.dar de obicei nu este chiar regulat.dar. in jur de 16, 17,18,19 ..cred ca ar trebui sa imi vina. Daca ciclul imi vine..inseamna ca se exclude orice posibilitate ca eu sa fiu insarcinata, nu?

9 răspunsuri:
| BACKaLx a răspuns:

Da,dar iti recoman un test de sarcina ca sa fii ami sigura

| Seepty a răspuns:

Nu esti insarcinata fii linistita. Ca sa fi insarcinata trebuia sa aveti contact sexual si sperma lui nu a ajuns in uter.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, roag-o sa iti faca niste educatie sexuala, ca e trist tare de tot... si lasa peetingul, daca te arde ce ai intre picioare, get laid, nu o sa ii pese nimanui ca tu esti sau nu virgina

| AddushAndrada a răspuns:

Nu esti insarcinata! E imposibil sa fi daca esti virgina.

| Alcyon a răspuns:

Nu cred c-ai ramas gravida dar totusi... aceste joculete sunt riscante. Daca sperma a ajuns in zona orificiului vaginal, n-ar fi exclus ca un spermatozoid vioi sa fi ajuns inauntru. Eu zic sa te hotarasti daca vrei sau nu sa ai relatii sexuale si s-o faceti normal, protejat. Pentru ca asa, va amagiti unul pe altul si in plus, e si periculos.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara, domnisoara.Imi cer scuze,poate nu este o discutie in care sa intervin,dar nu cred ca sunteti gravida daca nu ati intreprins un act sexual, imi cer scuze din nou, cu logodnicul dvs. Exprimarea dvs. literara imi creaza putina confuzie, dar nadajduiesc sa va raspund in cauza, eu stiu ca daca impreunarea nu este deplina atunci nu se produce fenomenul de insamantare sau inseminare, mai bine spus.Insamantarea este un cuvant specific zonei din care ma trag si pe care il folosesc oamenii cand vorbesc despre cultivarea pamantului, mai ales inginerii agronomi, pentru ca oamenii simpli spun ca au semanat anul acesta.Nu va temeti parerea mea, pentru ca nu exsista motive.Asta daca nu simtiti greturi dimineata.Dar sa nu mancati mult seara, pentru ca atunci aveti greturi orice ar fi.Dar dvs sunteti fata si poate nu serviti cina, cum am auzit la televizor, ca sa nu va balonati.Sau sa va ingrasati peste masura,la fete asta e o problema capitala intr-o era moderna ca aceasta cand baietii se uita doar dupa fete slabe.Un lucru de neinteles pentru mine,fata daca este mai dezvoltata poate sa si munceasca mai mult sau poate sa fie mai placuta in pat, imi cer scuze, pentru ca eu am o vorba invatata de la bunicul meu, Dumnezeu sa-l odihneasca, sa nu iti iei vreo slabatura sa o cauti prin asternut, mai bine una grasa sa ai pe ce pune mana.Si avea mare dreptate.Mie imi plac fetele mai grasulii.Scuzati de amanuntul acesta intim.

| mona a răspuns:

Daca ciclul vine normal cantitativ se exclude posibilitatea sa fi insarcinata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de aspectul menstrei ( pe care o vei avea ) - să NU fie "ciclu peste sarcină"...

Doar voi ştiţi EXACT ce şi cum aţi făcut :)
Deci, foarte mare ATENŢIE la aceste "joculeţe"!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.