| Biancasata a întrebat:

Buna ziua eu am menstruația neregulată zilele trecute am observat o secretie alb maronie. Am fost la farmacie si mi sa
dat o pastilă flucoric. Este bună aceasta pastilă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU este indicat sa folosesti medicamentul Flucoric in cazul mentionat. Acest medicament este prescris de medicul ginecolog in cazul in care constata ca vaginul este afectat de infectia numita candidoza. In niciun caz NU poate fi folosita in scop preventiv si in plus, pastila respectiva nici nu are efect de a regla catusi de cat lungimea ciclului menstrual. Sanatate!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ti-a dat-o inseamna ca e buna.

| oany a răspuns:

Flucoricul este o pastila pentru fungi(candida).O poti lua, insa ideal este sa iti faci un Papanicolau sau o secretie si sa vezi exact despre ce este vorba.

| Biancasata explică (pentru oany):

Si accelerează menstruatia?