| anonim_4396 a întrebat:

Eu cu prietena mea actuala am mai avut o relatie acum 2 ani... pe atunci ea nu trecuse peste fosta relatie si tot mai incerca sa vorbeasca cu el, ea spunea ca vorbea cu el ca "sa-i explice ca nu mai e nimic intre ei", mie-mi tot spunea ca nu mai simte nimic, apoi a inceput sa fie mai rece. Ne-am despartit, pentru ca incepusem sa devin posesiv avand in vedere ca se tot vedea cu fostul, ma anunta, n-o facea pe ascuns, dar totusi... si dupa ce ne-am despartit, s-au intamplat foarte multe lucruri, ea intre timp a ramas si gravida cu fostul din cauza unei greseli ca au baut intr-o seara (copilul nu m-ar deranja prea tare), ideea e ca acum s-a schimbat in mare parte, n-a mai avut contact cu fostul si este mult mai okay situatia, doar ca nu pot eu sa trec asa usor peste ce s-a intamplat perioada asta in care mie-mi promitea foarte multe lucruri, ce m-ati sfatui? Sa trec peste? Ea acum ma iubeste mult si eu pe ea, cum as putea sa trec peste? Sau sa renunt?

Răspuns Câştigător
| costinel1991 a răspuns:

Salut. Te sfatuiesc sa iti vezi de viata ta, nu ti-o zic cu rautate dar faza cu copilul ca au baut astea sunt basme. Ea a vrut sa fie cu el iar dupa aceea el a fugit de responsabilitati. Asta nu mai este iubire...fiecare cu treaba lui. Ti-o spun ca am fost si eu,, pe aproape,, dar nu a rezultat un copil

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca iubirea este reciproca si nu te deranjeaza ce a facut ea in trecut, poti sa o ierti si sa aveti o relatie frumoasa.

| Valentin_Valentin_1905 a răspuns (pentru Emilian65):

Pai din pacate ma cam deranjeaza, si nu stiu ce as putea sa fac sa trec peste.

| Andreeush a răspuns:

Și tu acum o crezi?
De unde știi că s-a schimbat?

| Daz01 a răspuns:

Cu copilul ce s-a întâmplat? O să fii tată vitreg?
Și acum tu o iei de nouă?

| Valentin_Valentin_1905 a răspuns (pentru Daz01):

Daca m-as casatori cu ea, da, as fi tata vitreg. Copilul l-a pastrat si a ramas la ea.